Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У 2019 зафіксовано 595 злочинів на грунті ненависті проти християн Європи
17:01 П'ятниця 0 520
20-11-2020, 17:01

У 2019 зафіксовано 595 злочинів на грунті ненависті проти християн Європи

Організація з безпеки і співробітництва в Європі опублікувала нові дані.
16 листопада 2020 року Організація з безпеки і співробітництва в Європі опублікувала дані про більш ніж 500 злочинів на ґрунті ненависті проти християн, які були здійснені в Європі у 2019 році.

Інциденти включали напади на католицьких священиків, підпали католицьких церков, знищення зображень Діви Марії, вандалізм в консультаційному центрі для вагітних і крадіжку освячених євхаристійних гостій з табернакулю.

У Франції було скоєно найбільше злочинів на ґрунті ненависті проти християн: в 2019 році було 144 інцидентів, більшість з яких було скоєно щодо католицьких церков. ОБСЄ також повідомила про 81 інциденті в Німеччині, 75 в Іспанії і 70 в Італії.

Всього ОБСЄ задокументувала 595 інцидентів проти християн. З них 459 були нападами на майно і 80 були нападами на людей. Майже чверть даних про злочини щодо християн була надана безпосередньо Ватиканом.

Інформація була опублікована 16 листопада з нагоди Міжнародного дня толерантності.

Ось список деяких злочинів на грунті ненависті, скоєних проти християн, задокументованих ОБСЄ.

У Франції та Іспанії було відзначено кілька інцидентів, коли зловмисники зламували табернакулі (дарохранильниці) і викрадали освячені гостії. У лютому 2019 року в храмах Франції були вкрадені майже 300 освячених облаток і три чаші. У Франції відбулося 14 інцидентів, коли гостії були вкрадені, знищені або розкидані по підлозі. У червні 2019 року в одній з церков була підпалена дарохранительница.

В Іспанії освячені гостії були вкрадені з церкви і знищені в лютому 2019 року. В наступному місяці дві Скинії з освяченими гостіями були викрадені з церкви. В інших інцидентах в березні і жовтні дарохранильниці були зламані, а освячені гостії – розкидані по підлозі.

У Польщі було чотири інциденти, які ОБСЄ класифікувала як насильницькі напади на людей, вчинені проти священиків. Священик отримав поранення ножем в груди при вході до церкви перед Месою в червні 2019 року. Інший священик був побитий групою людей, коли він втрутився в їхню спробу осквернити його церкву в листопаді 2019 року. Два інших священика зазнали нападу в липні і серпні 2019 року відповідно.

В Іспанії священик став жертвою спроби фізичного нападу, коли він проводив Месу в квітні 2019 року. Інший священик отримав удар по обличчю, коли злочинці погрожували спалити його храм у вересні 2019 року. Індійський священик, який жив в Іспанії, був убитий після погроз і расистських образ у червні 2019 року.

В Італії статуя Пресвятої Діви Марії була обезголовлена, а потім розбита на частини групою осіб в березні 2019 року. Кілька статуй Діви Марії були зруйновані в одному районі в квітні 2019 року, а ще дві статуї Діви Марії були зруйновані в грудні 2019 року.

Храм в Іспанії, присвячений Діві Марії, був забруднений випорожненнями. Стіни церкви і статуя Ісуса Христа були забруднені екскрементами.

У Франції також було скоєно кілька нападів на зображення Діви Марії, включаючи акт вандалізму щодо копії Лурдського грота в жовтні 2019 року. Акти вандалізму скоєно над статуями Діви Марії в липні і листопаді, руйнування двох статуй Діви Марії мало місце в квітні і серпні. Одна статуя була вкрадена з храму в жовтні.

У Польщі в лютому 2019 років чотири каплиці були спаплюжені образливими графіті, а в травні була сплюндрована статуя Діви Марії – її поцяткована антихристиянськими посланнями. У Польщі також було чотири інциденти, в ході яких були спаплюжені статуї Папи Йоана Павла II.

За даними за 2019 рік, у Франції зафіксовано не менше 20 підпалів церков. У грудні 2019 року під час недільної Служби Божої було підпалено неф церкви. В інших інцидентах були підпалені сповідальні і вівтарі. Аналогічна кількість підпалів християнських церков в Німеччині було задокументовано в 2019 році. Також шість випадків підпалу були задокументовані в Італії. У Сполученому Королівстві було скоєно вісім підпалів християнських церков, у тому числі принаймні одну католицьку церкву.

Жіночий монастир в Іспанії став жертвою підпалу через кілька днів після того, як він був осквернений фарбою у вересні 2019 року. Статуя Ісуса Христа була підпалена в листопаді, а вівтар церкви був підпалений двічі за два тижні.

Джерело: Родина з посиланням на CNA
Новини зі світу 18:01 Середа 0 486 Мінськ та Ватикан підтвердили взаємну зацікавленість у активізації співпраці Заступник Міністра іноземних справ Республіки Білорусь Сергій Олійник і Апостольський Нунцій архієпископ Анте Йозіч під час чергової зустрічі підтвердили взаємне зацікавлення в активізації співпраці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.