Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 30 грудня Церква згадує святого Егвіна Вустерського, єпископа
08:01 Четвер 0 728
30-12-2021, 08:01

30 грудня Церква згадує святого Егвіна Вустерського, єпископа

Народився святий Егвін у Вустері, у дворянській родині. Виховання й навчання здобув у бенедиктинському монастирі, де й став ченцем і отримав свячення.
Призначений 693 року єпископом рідного міста, віддано працював заради блага Церкви й Божого люду. Запроваджував у дієцезії церковні реформи, упорядковував дисципліну, особливо захищав моральні цінності подружжя й духовенства, відстоював права сиріт і вдів, намагався правити справедливо та праведно. Був радником короля Мерсії, Етельреда, згодом його сина, а також Оффа, короля Ессексу. Однак не всім подобалися реформи Егвіна, на нього почалися доноси й наклепи. Тому, за легендою, єпископ пішки вирушив до Рима, щоб особисто просити виправдання в Папи. Шлях подолав ногами, закутими в кайдани, ключ від яких викинув у річку Ейвон. Прибувши до Рима, отримав папське схвалення, а один із супутників Егвіна знайшов ключ від кайданів у роті риби. Також Папа дозволив єпископові відійти від справ дієцезії. Повернувшись в Англію, Егвін оселився в Івшемі, у монастирі, який сам заснував, і виконував там обов’язки абата. За переказами, після заснуванню монастиря Егвінові явилася Богородиця. По смерті єпископа 717 року люди переживали багато чудес біля місця його поховання: зцілення сліпих, глухих і хворих.

Зображають святого в єпископському вбранні. Атрибут – риба, у роті якої ключ.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 831 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.