Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 1 березня Церква згадує святого Альбіна з Анже, покровителя ув’язнених
09:04 Неділя 0 1 256
1-03-2020, 09:04

1 березня Церква згадує святого Альбіна з Анже, покровителя ув’язнених

Народився святий Альбін (бл. 469–550) в околицях французького міста Ван, у шляхетній родині. У 20 років, відмовившись від забезпеченого майбутнього, вступив у монастир.
504 року Альбіна обрали абатом, і це служіння він ніс 25 років. Наполягав на дотриманні в монастирі уставу святого Августина, поглиблюючи духовне життя братів, і сам був взірцем скромності, аскетизму, лагідності й непохитності у важливих питаннях. Альбін сміливо захищав і проголошував віру.

529 року його обрали єпископом міста Анже, й Альбін, хоча й не хотів цього, цілковито присвятив себе виконанню пастирських обов’язків. Піклувався про вбогих, сиріт і вдів, а особливо – про ув’язнених: дбав про їхнє визволення молитвою, переговорами і грошима.

Запроваджував церковну дисципліну на підлеглих йому теренах і намагався поширювати побожність, ґрунтовану на десяти заповідях, у всіх прошарках суспільства. Зокрема, боровся проти близькоспоріднених шлюбів, поширених серед аристократії, і з цього приводу навіть брав участь в Орлеанських синодах (538, 541 і 549 роки), на яких засудили такі практики й повернули церковну кару за них.

Святий Альбін мав від Бога дар зцілення. За переказами, він оздоровив паралітика, воскресив дитину й повернув зір сліпому. Товаришував зі святим Цезарієм Арльським, мав добру славу серед людей, але правдивістю й непохитністю здобув собі й неприятелів, які скоїли замах на його життя. Помер 550 року в Анже. Його культ швидко розійшовся по Франції, Англії, Німеччині та Польщі.

Зображають святого в чернечому або єпископському вбранні.

Покровитель Анже, ув’язнених, захисник від загрози дитячої смерті й розбійницького нападу.

Упорядкувала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 831 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.