Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 28 жовтня – свято апостолів Симона і Юди Тадея
08:00 Четвер 0 1 750
28-10-2021, 08:00

28 жовтня – свято апостолів Симона і Юди Тадея

Про життя й діяльність апостолів є мало відомостей як у Новому Завіті, так і в переданні. Симона і Юду в переліку дванадцятьох завжди згадують наприкінці, що, ймовірно, свідчить про їхнє пізніше приєднання до грона учнів Христа (див. Мт 10, 1-4; Мк 3, 16-19; Лк 6, 13-16; Діян 1, 13). Часто їх ототожнюють із братами Ісуса (див. Мт 13, 55), хоча не відомо, чи в тому фрагменті йдеться саме про апостолів.
Симон у Євангеліях має прізвисько Кананій або Зилот (обидва означають ревність, горливість). Не знаємо, чи Симон належав до релігійної спільноти зилотів, але напевно був ревний щодо Бога, Закону та ідентичності єврейського народу. Тож його перебування в одній спільноті з Матеєм, митарем, свідчить про Ісусову силу об’єднувати різних. За переказами, проповідував Боже слово разом із Юдою, загинув у Персії або в Едесі близько 80 року.

Покровитель землекопів, гончарів, лісників.

Юда в Євангеліях від Матея і Марка має прізвисько Тадей, у Луки й у Діяннях – Яковів (що частіше домислюють як «син Якова», рідше – «брат»), а Йоан у 14,22 іменує його «не Іскаріотським». У тому самому вірші міститься питання Юди до Ісуса: «Господи, що таке сталося, що не світові, а нам ти себе об’явиш?» – відповідь на яке сповнилась в пасхальних подіях.

Апостола Юду вважають автором послання, яке ввійшло в канон Нового Завіту. Його автор називає себе братом Якова, проте не ототожнюється з апостолами (див. Юда 1, 17), гостро викриває псевдовчителів і захищає християнську ідентичність. Послання називається соборним, бо скероване не до конкретної спільноти, а до ширшого кола.

Егесип, автор із ІІ століття, вказує, що Юда був одружений, коли доєднався до грона учнів. Традиція передає, що апостол проголошував Боже слово в Месопотамії, Сирії, Палестині, Єгипті. Імовірно, загинув у Персії близько 80 року.

Заступник у безнадійних справах.

Зображають святих у туніках і плащах. Атрибути Симона – пилка (знаряддя мучеництва), якір, книга, пальмова гілка; Юди – палиця або спис (знаряддя мучеництва), каміння, зображення Ісуса Христа (за легендою, заніс цареві Едеси лист від Ісуса, на якому був витиснено зображення Спасителя).
Святі дня 08:00 Четвер 0 917 12 травня Церква згадує святого Панкратія, покровителя дітей За переказами, Панкратій походив із Фригії. Малою дитиною втратив батьків, тому виховував його дядько Діонісій. Разом із дядьком хлопець і переїхав до Рима, де йому вділив Таїнство Хрещення святий Папа Марцелін.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.