Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол організував семінар на тему переміни продовольчих систем
15:02 Середа 0 150
13-10-2021, 15:02

Апостольський Престол організував семінар на тему переміни продовольчих систем

З ініціативи Дикастерії Служіння цілісному людського розвитку відбувся семінар, присвячений необхідності перетворення продовольчих систем.
Про це повідомляє Vatican News.

«Стійкі, інклюзивні та сталі продовольчі системи: від слів до дій», – семінар на таку тему у вівторок, 12 жовтня 2021 р., організували Дикастерія служіння цілісному розвиткові людини, Представництво Апостольського Престолу при Продовольчій і сільськогосподарській програмі ООН (FAO), Римський Форум громадських організацій католицького спрямування.

У прес-релізі, присвяченому зустрічі, зазначається, що глобальна система виробництва продовольства не є відповідною щодо викликів, які стоять перед продовольчою і кліматичною безпекою в сучасних обставинах. Згідно з рапортом про стан продовольчої безпеки в світі (SOFI 2021), протягом 2020 року практично кожна третя людина в світі не мала доступу до належного харчування. Йдеться про зростання на 320 мільйонів, порівнюючи з 2019 роком, причиною якого стала також пандемія. Ці показники віддаляють досягнення мети нульового показника голоду в світі, запланованої на 2030 рік.

Апостольський Престол завжди перебував на передовій у темі права на харчування та продовольчої безпеки, а Папа Франциск від перших днів свого понтифікату наголошував, що ключове питання полягає у тому, щоби переосмислити економіку таким чином, аби її мірилом була людська особа, а не лише прибуток, щоби вона була вкорінена в спільному добрі, приязною до етики та шанобливою до довкілля.

«Усвідомлюючи значення Попереднього Саміту та Саміту щодо продовольчих систем, хочемо привернути увагу до важливості відродження існуючих продовольчих систем, аби вони ставали більш стійкими, інклюзивними та сталими, враховуючи потреби наведення світу, що постійно зростає, та обмежень планети», – зазначають організатори семінару.
Підбиваючи підсумки дискусії, монсеньйор Фернандо Чіка Арелляно, Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при FAO, IFAD та PAM, зауважив, що потрібно, насамперед, взяти до уваги, що посилатися на саме лише сільгоспвиробництво недостатньо, аби покласти край проблемі голоду. «Говорити про продовольчі системи включає важливу зміну концептуальної парадигми, яку неодноразово підкреслював Папа Франциск, починаючи з Laudato si’, пропонуючи концепцію цілісної екології», – зазначив він, вказуючи на те, що Святіший Отець навчає, що кожен окремий аспект загальної кризи, яку переживаємо, тісно пов’язаний з іншими, й не розуміння цієї взаємозалежності ризикує привести до інтерпретації дійсності в технократичній ментальності, яку критикує енцикліка.

За словами ватиканського дипломата, для того, щоби покласти край лихові голоду, потрібен не тільки кількісний підхід щодо наявних продовольчих ресурсів, але також застосування підходів та вирішеннь, що враховують взаємозалежність і взаємоподіл.

Необхідно, щоб у агропродовольчих ланцюгах виробнича діяльність, що стосується обробітку ґрунтів і тваринництва, так і переробіток сировини в кінцевий продукт, призначений для харчування, вся система дистрибуції та торгівлі, але також споживання, були позначені логікою піклування. Досягнення цілей сталого розвитку буде можливим лише завдяки глибокому перетворенні існуючих продовольчих систем, які повинні ставати стійкішими, інклюзивними та сталими.
Новини з Ватикану 16:01 Середа 0 144 Бенедикт XVI після смерті товариша: «Сподіваюсь, що скоро приєднаюсь до нього» У зворушливому листі Папа-емерит Бенедикт XVI висловив співчуття з приводу смерті австрійського монаха та історика Церкви о. Герхарда Вінклера. «Звістка про смерть о. Вінклера глибоко мене заторкнула»,- написав Бенедикт XVI в листі до абата Райнхольда Дессла, який опублікувало цистеріанське абатство Вільгерінга.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.