Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сестра Бекар: синодальність без духовності неможлива
17:01 Субота 0 214
24-07-2021, 17:01

Сестра Бекар: синодальність без духовності неможлива

Черниця, яку Папа Франциск призначив Заступницею Секретаря Синоду Єпископів, розповіла про семінар на тему синодальності та духовності, який нещодавно відбувся в рамках приготування до наступної Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів.
Про це пише Vatican News.

Вже тривають приготування до наступного Синоду, який у жовтні 2023 року відбуватиметься у Ватикані на тему синодальності. Урочисте відкриття синодального шляху відбудеться 9 та 10 жовтня цього року у Ватикані, а через тиждень після цього – в усіх дієцезіях світу. Однак, роздуми над деякими аспектами вже тривають, й одним із таких аспектів є духовність, якому був присвячений семінар, організований нещодавно Генеральним Секретаріатом Синоду Єпископів. Про це наша колега поспілкувалася із сестрою Наталі Бекар, Заступницею Секретаря Синоду Єпископів.

Духовність і синод

Відповідаючи на запитання про те, чи існує одна лише духовність, а чи можна говорити про різні духовності, черниця зауважила, що поглиблення цього питання й було завданням спеціального дня досліджень і роздумів, проведеного 1 липня на тему духовності.

«Ідея полягала в тому, щоби на основі досвіду різних духовностей, оскільки в Церкві існує чимало духовних родин, проаналізувати спосіб, у який кожна з цих духовних родин переживає спільне розпізнавання, оті пошуки спільності задля місії, якими і є синодальність, і на основі цього знаходити спільні риси», – сказала сестра Наталі, наголошуючи на тому, що «не існує синодальності без духовності», оскільки суттю синодальності є «прямувати разом з Христом і слухати Святого Духа». Тому, духовний вимір є «суттєвим виміром синодальності, який потрібно далі поглиблювати».

Спеціальна синодальна комісія

Заступниця Секретаря Синоду Єпископів також розповіла про те, що в рамках приготування до наступного Синоду активовано чотири комісії. Це комісії з питань богослов’я, методології, властиво, духовності, початку праці якої був присвячений семінар 1 липня, та комунікації. «Все це спрямоване на те, щоби підтримувати ввесь синодальний шлях, увесь процес на різних рівнях, аби прожити його та подати як духовний шлях», – сказала вона.
Новини з Ватикану 11:00 Середа 0 75 Папа: Ближні – не перешкода для свободи, але можливість її здійснити Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.