Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представлено методологію проведення наступного синоду: початок від дієцезій
17:02 П'ятниця 0 226
21-05-2021, 17:02

Представлено методологію проведення наступного синоду: початок від дієцезій

На початку жовтня Папа Франциск дасть початок синодальному шляхові чергової Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, що розпочнеться у місцевих Церквах, а завершиться у Ватикані в жовтні 2023 року. Нова методологія проведення синоду передбачає три етапи: дієцезальний, континентальний і ватиканський.
Про це повідомляє Vatican News.

У п’ятницю, 21 травня 2021 року, у Ватикані оприлюднено програму проведення наступної XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, яка запланована у Ватикані на жовтень 2023 року на тему: «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Порядок проведення синодального шляху, що складатиметься з трьох етапів, Папа Франциск затвердив під час аудієнції, наданої наприкінці квітня Генеральному Секретарю Синоду Єпископів кардиналові Маріо Ґрекові.

Цілісний синодальний процес у децентралізованій формі

Поетапний перебіг синоду, затверджений Святішим Отцем, представлений у формі документа Генерального Секретаріату Синоду Єпископів, в якому пояснюється кожен з етапів. «Цілісний синодальний процес здійсниться по-справжньому лише тоді, коли залучатиме місцеві Церкви», – читаємо в документі, що наголошує також важливість участі в процесі таких органів синодальності, як Синоди Східних Католицьких Церков, Ради ієрархів Церков свого права, єпископських конференції, а також національних, регіональних і континентальних виражень синодальності.

Таким чином, відкриття синодального шляху відбудеться як у Ватикані, так і в кожній дієцезії. Папа інавгурує його 9 та 10 жовтня, а відбуватиметься він у трьох етапах – дієцезальному, континентальному та вселенському, залучаючи до участі весь Божий люд.

Дієцезальний етап і перший Робочий документ

Дотримуючись такої самої схеми, що передбачає зустріч-призадуму, молитву та Євхаристійне богослужіння, місцеві Церкви розпочнуть синодальний шлях наступної неділі, 17 жовтня, під проводом дієцезального єпископа. Завданням цього етапу є консультації з Божим людом. Для полегшення участі Генеральний Секретаріат надішле підготовчий документ, опитувальник та путівник з конкретними пропозиціями щодо організації таких консультацій. Їх також буде надіслано дикастеріям Римської Курії, Спілкам Вищих Настоятелів, міжнародним мирянським рухам і богословським факультетам.

До жовтня 2021 року кожен єпископ повинен призначити відповідальну особу в своїй дієцезії, що буде референтом при єпископській конференції щодо кожного етапу консультацій у місцевій Церкві. В свою чергу, єпископські конференції повинні призначити таку особу чи групу осіб, які будуть у контакті як з дієцезальними представниками, так і з Генеральним Секретаріатом. Кульмінацією цього етапу має стати «Передсинодальна зустріч», що підсумує плоди консультацій, а напрацювання повинні бути переслані до єпископської конференції до визначеної нею дати.

Далі ієрархи, зібрані в лоні єпископату, підіб’ють підсумки цих напрацювань, які передадуть до Генерального Секретаріату разом з внеском місцевих Церков. Все це повинно відбутися до квітня 2022 року. Так само до цього часу свої внески повинні передати дикастерії, університети, згуртування богопосвяченого життя. На їх основі Генеральний Секретаріат приготує перший Instrumentum Laboris (Робочий документ), який буде оприлюднений у вересні 2022 року.

Континентальний і вселенський етапи

Після чого розпочинається другий, так званий «континентальний» етап синодального шляху, що триватиме до березня 2023 року. Його завдання полягає в обговоренні на континентальному рівні Робочого документа у світлі культурних особливостей, притаманних кожному континентові. Відповідно, кожне згуртування єпископів континентального рівня, у свою чергу, до вересня 2022 року призначить відповідального, що перебуватиме в контакті з окремими єпископськими конференціями та з Генеральним Секретаріатом. Континентальні асамблеї приготують кінцевий документ, що у березні 2023 року повинен бути надісланим до Генерального Секретаріату. В цей же період повинні відбутися міжнародні конференції експертів, що можуть надіслати свої внески. На основі цих напрацювань буде приготовано другий Instrumentum Laboris, оприлюднення якого передбачено на червень 2023 року.

Вершиною цього тривалого процесу стане ватиканський етап, який передбачає проведення у жовтні асамблеї Синоду згідно з правилами, встановленими Папою Франциском в Апостольській Конституції Episcopalis Communio.
Новини з Ватикану 11:00 Середа 0 75 Папа: Ближні – не перешкода для свободи, але можливість її здійснити Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.