Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 11 квітня Церква згадує святого Филипа, диякона
08:00 Неділя 0 801
11-04-2021, 08:00

11 квітня Церква згадує святого Филипа, диякона

Постать диякона Филипа зустрічаємо в книзі Діянь апостолів. Він, імовірно, був грецькомовним євреєм і належав до грона 70 апостолів Ісуса.
У час поширення Божої Церкви був обраний одним із сімох чоловіків на служіння вдовам і бідним (Діян 6, 5-6). Після мученицької смерті Стефана, як і інші християни, мусив утікати з Єрусалима. Так Филип опинився в Самарії, де проповідував Христа і зціляв людей: «А народ однодушне уважав на те, що Филип говорив, слухаючи його й бачивши ті знаки, що він чинив, бо з багатьох виходили нечисті духи, що в них були, кричачи голосом великим, і сила паралітиків та кривих видужувала» (Діян 8, 6-7). Через його проповідь багато самарійських чоловіків і жінок відвернулося від чаклуна Симеона, прийняло Благу Звістку й охрестилося. Також прийняв християнство й сам Симеон, дивлячись на великі чудеса, які Бог чинив через Филипа (Діян 8, 12-13).

Коли справу в Самарії довершили апостоли Петро та Йоан (хрещення доповнилося вилиттям Святого Духа), Филип за словом ангела попрямував на безлюдну дорогу, що вела з Єрусалима в Газу. Там він зустрів ефіопського євнуха, якому пояснював Писання та благовістив Ісуса. Своєю промовою він пробудив віру вельможі й охрестив його (Діян 8, 26-39).

Потім ангел переніс Филипа в Азот, де той проповідував по містах і селах, доки не прийшов у Кесарію (Діян 8, 40). Наступна згадка про нього з’являється в Діян 21, 8-9, де за ревність у проповідуванні він названий євангелістом, тобто благовісником.

У своєму домі в Кесарії Палестинській Филип гостив апостола Павла. Мав чотирьох доньок-пророчиць. За переказами, повернувся в Єрусалим, був висвячений і поставлений єпископом Траллії (нині Айдин, Туреччина), де багатьох привів до Христа. Помер власною смертю.

Вшановують святого в Західній і Східній Церкві. У деяких календарях Західної Церкви його спомин призначено на 6 червня.

Уклала Юлія Бойко 
Святі дня 08:00 Середа 0 833 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.