Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 4 квітня – довільний спомин святого Ісидора Севільського, покровителя інтернету
08:03 Неділя 0 1 208
4-04-2021, 08:03

4 квітня – довільний спомин святого Ісидора Севільського, покровителя інтернету

Народився Ісидор (560–636) у шляхетній сім’ї в Новому Карфагені (нині Картахена, Іспанія). Мав двох братів і сестру, які теж стали святими.
Батьки рано померли, тож про виховання молодших дітей піклувався старший брат Леандр, єпископ Севільї. З дитинства Ісидор був призвичаєний до аскетичного життя, скерованого на навчання й пізнавання класичних творів, як християнських, так і язичницьких. Завдяки Леандру він навчився відрізняти здорове вчення віри від єретичних домішок і ставитися до здобутків людської культури з повагою, яка згодом відбилася в його творах і в пастирському служінні.

Після смерті брата, приблизно 600 року, Ісидор став єпископом Севільї. Піклувався про інтелектуальний і духовний розвиток кліру, засновував парафії, монастирі, школи й бібліотеки, уніфікував літургію, боровся проти аріанства. Скликав і очолив синоди в Севільї (619) й Толедо (633), на яких, зокрема, був укладений Символ віри, використовуваний в Іспанії. Спромігся покращити відносини з євреями до рівня віротерпимості.

Ісидор залишив по собі найрізноманітніші твори, у яких іноді дозволяв собі вийти за межі суто християнського світогляду, але ніколи не переступав віровчення Церкви. Уклав «Книгу канонів» із постановами соборів від античності, написав цінну «Історію готів і вандалів». Його знання про культуру та здобутки тогочасних наук утілились у праці «Етимології» – імовірно, першій спробі енциклопедії.

Святий ненастанно шукав рівноваги між діяльністю і спогляданням, вдивляючись у приклад Христа. Він писав: «Як належить любити Бога у спогляданні, так треба любити ближнього в учинках».

Помер Ісидор у Севільї. Канонізований 1598 року, а 1722 проголошений Учителем Церкви.

Зображають святого в єпископських шатах. Атрибути – книга, перо, пасторал, бджоли, хрест.

Покровитель інтернету, програмістів, Іспанії.

Уклала Юлія Бойко 
Святі дня 08:00 Середа 0 831 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.