Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Краєвський: «Святий Йоан Павло ІІ просив про молитви та Літургії»
16:02 П'ятниця 0 170
19-02-2021, 16:02

Кардинал Краєвський: «Святий Йоан Павло ІІ просив про молитви та Літургії»

Нинішній папський елемозинарій кардинал Конрад Краєвський сім років був церемоніарієм святого Йоана Павла ІІ. Коли після смерті Папи він прочитав його заповіт, зауважив, що в ньому міститься прохання про молитви та служіння Літургій. Потім він заявив, що одним із його обов'язків є виконання цієї волі покійного Папи. Так з’явилася традиція Євхаристії біля гробу Йоана Павла ІІ, яка триває вже понад п’ятнадцять років.
Кардинал Краєвський розповів, що від початку Літургію відправляли в четвер, тобто в день встановлення Найсвятішої Жертви, спочатку в підвалі базиліки, де тоді був гріб Йоана Павла ІІ. Літургія відбувається цілий рік, окрім Великого четверга.

«Для італійців це було неймовірно, бо біля гробу святого Петра не збиралося так багато людей, як біля гробу Йоана Павла ІІ. Після беатифікації та канонізації прийшло ще більше людей і, на щастя, цей гріб перенесли з ватиканських гротів до базиліки, до каплиці св. Себастьяна відразу біля Пієти. Тут більше простору і більше можливостей. Це має показати, яким великим був Йоан Павло ІІ і наскільки він потрібен нам і сьогоднішньому світові.

За деякий час працівники Базиліки святого Петра були шоковані, бо впродовж тижня немає такої Літургії, якщо, звичайно, це не з Папою, в якій брало б участь стільки осіб – наголосив кардинал Краєвський. Я думаю, що це дивовижне свідчення для співробітників Ватикану про те, що ми пам’ятаємо його, що збираємося там і що це спонтанно.

Дуже часто співслужать понад 100 священиків. Зараз пандемія нас трохи обмежила, але навіть під час її тривалості, коли в Італії забороняли Літургії, ми служили їх. Це ознака величі Йоана Павла ІІ і того, наскільки нам потрібне його заступництво»

Джерело: Католицький оглядач
Новини з Ватикану 10:02 Понеділок 0 140 Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією Святіший Отець затвердив план видатків і надходжень Апостольської Столиці, що передбачає дефіцит у 50 мільйонів євро. Незважаючи на труднощі, наголошується на тому, що пріоритетом залишається збереження робочих місць.