Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Конгрегація Доктрини Віри: «Ми більше не є інквізицією»
10:02 П'ятниця 0 86
5-02-2021, 10:02

Конгрегація Доктрини Віри: «Ми більше не є інквізицією»

В інтерв’ю для ватиканських медіа кардинал Феррер Ладарія, Префект Конгрегації Доктрини Віри, поділився своїми думками про історію, цілі та стиль праці очолюваної ним ватиканської Дикастерії.
Про це пише Vatican News

«Ми більше не є інквізицією», – цим коротким, але вкрай важливим уточненням кардинал Луїс Франсіско Ладарія Феррер, Префект Конгрегації Доктрини Віри, розпочав свою презентацію очолюваного ним ватиканського відомства, що є одним із найважливіших серед структур Римської Курії. Ми торкаємося «справжньої периферії», можливо, менш помітної, ніж інші, «але не менш реальної та болючої», стверджує кардинал, маючи на увазі проблему надуживання над дітьми з боку духовенства. Конгрегація показує причетним людям, що «в Церкві немає безкарності», і тим самим підтримує їхню «довіру до Церкви». Мова йде, перш за все, про працю, що є місією «сприяння та захисту доктрини віри», оскільки Церква, наголошує співрозмовник ватиканського журналіста, «зобов'язана передавати вчення апостолів новим поколінням».

Місія Конгрегації Доктрини Віри

Відповідаючи на одне із перших запитань свого співрозмовника, кардинал Ладарія поділився своїми думками про місію Конгрегації Доктрини Віри в сьогоднішніх обставинах. «Минуле нашої Конгрегації все ще тяжіє над нами, оскільки ми не завжди усвідомлюємо глибокі переміни, які останнім часом відбулися в Церкві та Римській Курії. Ми більше не Інквізиція, Індексу більше не існує. Наша місія полягає у сприянні та захисті вчення про віру. Йдеться про завдання, що завжди буде необхідним у Церкві, яка має обов'язок передавати вчення апостолів новим поколінням. (…) Звичайно, конкретний спосіб виконання цього завдання змінювався протягом століть, і можемо припустити, що він знову зміниться. Але турбота про вірність вченню апостолів залишатиметься завжди», – зазначив він.

Вплив ігнатіанської духовності на управління Церквою

Вже майже вісім років на престолі Апостола Петра перебуває єзуїт, також і Конгрегацію Доктрини Віри останні три роки очолює кардинал-єзуїт. Тому наступне запитання журналіста стосувалось того, який вплив має ігнатіанська духовність на управління Вселенською Церквою та Дикастерією, яку очолює кардинал Ладарія. «Звичайно, в багатьох діях Папи можна легко зауважити його близкість з духовністю святого Ігнатія Лойоли. І це є природнім. Також є нормальним, що ця духовність має наслідки в його способі управління та в його рішеннях. Однак, ігнатіанська духовність є універсальною, а не партикулярною, вона відкрита на все і на всіх, а тому є важко виокремити якісь її конкретні наслідки. Можливо, інші зможуть це зробити краще за мене. Теж саме я можу сказати щодо нашої Дикастерії: ми повинні запитати інших чи вони зауважують ігнатіанський вплив і якою мірою», – зазначив очільник Конгрегації Доктрини Віри.

Універсальність місії Конгрегації

Розповідаючи про місію Конггрегації, кардинал Ладарія підкреслив: «Наша місія є універсальною, хоча й наша праця здійснюється у Римі. Однак, наші документи стосуються Вселенської Церкви, а наші рішення, які ми, в межах наших компетенцій, змушенні щодня приймати, дуже рідко стосуються безпосередньо Риму. Найважливіші завдання, які переносять нас поза Рим, стосуються періодичних зустрічей з доктринальними комісіями Єпископських Конференцій різних континентів. Впродовж мого служіння в Конгрегації я брав участь у трьох таких зустрічах: для Африки (в Дар-ес-Саламі у 2009 р.), для Європи (в Будапешті у 2014 р.), для Азії (в Бангкоку у 2019 р.)» Крім цього, за його словами, варто пам’ятати про важливість зустрічей із єпископами з усього світу, які прибувають до Вічного Міста з нагоди візиту «ad limina», передбаченого церковним правом.

Справи зловживань над неповнолітніми

Серед компетенцій Конгрегації Доктрини Віри окреме місце займають питання зловживань над неповнолітніми з боку духовенства. «Ми повинні вивчити та вирішувати багато випадків зловживань, про які нам стає відомо. Розглядаючи ці справи, ми дбаємо про підвищення чутливості щодо цього, підтримуємо довіру до Церкви залучених у ці справи людей, демонструючи, що в Церкві немає безкарності. Візити "ad limina" мають фундаментальне значення для того, щоб привернути ще більшу увагу єпископатів різних країн до цієї проблеми. На жаль, впродовж останніх місяців через пандемію нам довелося припинити ці зустрічі», – поділився Префект Конгрегації.
Інтерв'ю 17:01 Вівторок 0 110 Високі й зрозумілі поняття: «Словник Берґольйо» про мову Папи Франциска Спосіб висловлювання Папи Франциска вказує на його бажання наблизитися до людей та донести їм послання надії. На цьому наголошує автор нещодавно опублікованої книги «Словник Берґольйо: ключові слова одного понтифікату».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.