Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Джордж Вейгель: Першим обов'язком американських католиків є молитва за нового президента
17:02 Вівторок 0 152
26-01-2021, 17:02

Джордж Вейгель: Першим обов'язком американських католиків є молитва за нового президента

Про необхідність молитися за Джозефа Р. Байдена молодшого, нового президента Сполучених Штатів Америки, нагадав відомий католицький публіцист Джордж Вейгель.
Водночас він вказав на виклики, які нове президентство створює для світських католиків та єпископів.

Автор, фахівець з католицької соціальної етики, закликав до молитви за здоров’я, силу та відвагу для нового президента США. «Молимось, щоб він отримав дар, про який Соломон просив Бога: мудрість у здійсненні влади. Молимось про його щораз глибше навернення до Христа. Солідарність у молитві – це перший обов’язок американських католиків щодо нового президента сьогодні. Це основи католицизму», – пише Вейгель. Він додає, що інавгурація президента Байдена, другого хрещеного католика в історії США, знаменує переломний момент для католицизму в Америці, оскільки прагнуть бути спільнотою учнів-місіонерів.

Автор нагадує гасла передвиборчої кампанії Байдена, в яких він оголосив про повернення до практики Барака Обами – сприяння абортам у США та світі, евтаназії, нападів на свободу совісті лікарів, а також роботодавців, зокрема католицьких роботодавців, змушених надати своїм працівникам страховку, що покриває витрати на контрацепцію чи аборт. «У такому випадку Байден, як президент, продемонструє, що не перебуває в повному сопричасті з Католицькою Церквою, оскільки навмисно сприяє тому, що Євангеліє та Церква визначають як серйозне моральне зло і несправедливість», – стверджує Джордж Вейгель.

Автор наголошує на тісному зв'язку між відповідальністю мирян за католицьке свідчення у суспільному житті та відповідальністю єпископів за «євхаристійну цілісність Церкви». «Єпископи та світські католики вирішують цей поворотний момент разом», – пише Джордж Вейгель

Джерело: Католицький оглядач
Новини зі світу 11:01 П'ятниця 0 126 Єпископи Євросоюзу про захист життя та права на спротив сумління Постійний Комітет Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернувся до голови Європейського Парламенту щодо резолюції про так зване право на аборти у Польщі, наголошуючи на тому, що законодавство ЄС не передбачає такого права, а фундаментальним принципом діяльності союзу є діяти виключно в рамках повноважень, наданих державами-членами й невтручання в їхні ексклюзивні компетенції.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.