Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 жовтня, субота
19:00 П'ятниця 0 356
9-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 10 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІ тижня Звичайного періоду
Слухаючи слова Христа, іноді ми можемо дивуватися точності Його порівнянь і пояснень. Ми виражаємо свої почуття, прославляючи і благословляючи Його мудрість. Чинячи так, ми часом не дозволяємо, щоб Його слова торкнули нас ізсередини. Подібно ми чинимо, коли, слухаючи якогось проповідника, захоплюємось його красномовством, чекаємо на гарні порівняння та історії, але десь там у глибині серця не приймаємо його слова до себе. Христос застерігає нас від такого підходу. Він прагне, щоб ми не змарнували можливість підпасти під спасенну дію слова.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 3, 22-29
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Писання замкнуло все під гріхом, щоб обітниця з віри в Ісуса Христа була дана тим, які вірять. А поки прийшла віра, ми були бережені Законом, замкнені до май­бутнього відкриття віри. Тому Закон був нашим вихо­вателем до Христа, щоб нам оправ­датися вірою. Коли ж прийшла віра, то ми вже не під вихователем. Адже через віру в Христа Ісуса ви всі – сини Божі. Оскільки ви, які в Христа хрестилися, в Христа зодягнулися. Немає юдея, ні грека; немає ані раба, ані вільного; немає чоловічого роду, ні жіночого, бо в Христі Ісусі ви всі – одно. А якщо ви Христові, то ви є нащадками Авраама і, згідно з обіт­ни­цею, – спадкоємці. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 2-3. 4-5. 6-7
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Хваліться Його святим Ім’ям; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Пам’ятайте про Його дивовижні діла, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 27-28
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу, коли Ісус говорив, якась жінка з натовпу, підвищивши голос, сказала Йому: «Блаженна утроба, яка носила Тебе, і груди, які Ти ссав!» А Він відказав: «Звісно, блаженні ті, які слухають Боже слово і бережуть його!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо у Господа Бога благодаті вірного виконання Його волі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з любов’ю та міццю об’являла всім народам таємницю Триєдиного Бога. Нехай усі люди Церкви зберігають Господнє вчення, живучи нескінченною Божою любов’ю серед скінченного світу.
2. За заступництвом Марії, Матері всіх людей, просімо миру і духовності для нашого народу.
3. За заступництвом Марії, Утішительки засмучених, просімо про здоров’я та терпеливість для хворих і стражденних.
4. За заступництвом Марії, Матері Неустанної Допомоги, просімо про благодать віри і повернення на дорогу Заповідей Божих для всіх, хто зійшов на манівці гріха.
5. За заступництвом Марії, Заступниці грішників, просімо про прощення гріхів усім померлим.
6. За заступництвом нашої Непорочної Матері просімо для всіх нас благодаті істинно праведного і безгрішного життя.
Вислухай, Отче, прохання свого народу, який з довірою покладається на заступництво Матері Твого Єдинородного Сина, і безустанно допомагай нам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.