Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 вересня, вівторок
19:01 Понеділок 0 253
21-09-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 22 вересня, вівторок

(зел) Вівторок ХХV звичайного тижня
Щасливі ті люди, котрі бачили Ісуса і слухали Його науку. Щасливі ті люди, котрих Він називає своєю матір’ю, братами, сестрами. Ми також належимо до цих людей. Ми бачимо Ісуса в Пресвятому Таїнстві, ми чуємо Його науку, ми приймаємо Ісуса до свого серця. В Євхаристії ми також є братами і сестрами Ісуса. Чи ми вдячні Йому за це?

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 21, 1-6. 10-13
Читання з Книги Приповідок.
В руках у Господа цареве серце, мов води розтоки: Він його, куди хоче, повертає. У власних очах людини всі її путі здаються прямими, проте серця важить Господь. Чинити справедливість і суд – ліпше в очах Господніх, аніж жертва. Гордий погляд і бундючне серце, світильник безбожних – це гріх. Задуми трудящого приводять до достатку, а кожен поквапний нестатків зазнає. Надбання скарбів язиком брехливим – марна пустота, що веде до смерті. Злого душа бажає зла; в очах його і приятель не знаходить милосердя. Коли картають насмішника, стає розумнішим дитина; як мудрого навчають, він приймає науку. Праведний Бог спостерігає за домом лихого, і злих кидає в нещастя. Хто затуляє вухо на крик бідняка, той сам кричатиме, та слухати ніхто не буде. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 1 і 27. 30 і 34. 35 і 44
Веди нас, Боже, своїми стежками.
Блаженні ті, які бездоганні в дорозі, *
котрі йдуть за Господнім законом.
Дай мені зрозуміти Твоїх постанов дорогу, – *
я буду вникати у Твої діла дивовижні.
Я обрав собі дорогу правди, – *
Твої присуди я поставив перед собою.
Пошли мені розум, і Твій закон виконувати буду, – *
я зберігатиму його всім своїм серцем.
Провадь мене стежкою заповідей своїх, *
бо дуже вона мені до вподоби.
Тож збережу Твій закон назавжди – *
на віки вічні!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 19-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу прийшли до Ісуса Його мати й брати та не могли доступитися до Нього через натовп. І сповістили Йому: «Твоя мати і Твої брати стоять зовні, бажаючи побачити Тебе». А Він у відповідь сказав їм: «Моя мати й Мої брати – це ті, котрі Слово Боже слухають і виконують». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь каже нам: «Мати Моя і брати Мої – це ті, що слухають Слово Боже і його виконують», просімо, щоб ми вміли виконувати Господні настанови:
1. Молімося за святу Церкву, нашу Матір, щоб Господь опікувався нею і вів дорогою спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські подорожі ставали новим поштовхом для розвитку Церкви в різних країнах світу.
3. Молімося за всі народи світу, щоб вони поважали права інших країн і ніколи не вирішували проблем збройним шляхом.
4. Молімося за тих, хто потерпає від голоду, щоб міжнародні організації надали їм потрібну допомогу.
5. Молімося за наших померлих братів та сестер, щоб милосердний Бог дав їм участь в небесній радості.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми постійно вдосконалювалися у святості і вірно йшли дорогою спасіння.
Господи Ісусе Христе, зі смиренням просимо Тебе: вислухай наші прохання і допомагай нам своїми благодатями, щоб ми удосто їлися вічного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.