Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 вересня, неділя
18:31 Субота 0 349
19-09-2020, 18:31

Літургія на кожен день, 20 вересня, неділя

(зел) ХХV Неділя звичайного періоду
Динарій є специфічним біблійним символом. За часів Ісуса ця монета мала зображення кесаря, що вказувало на приналежність до цього володаря. Кожен з нас носить образ Бога, бо саме на Його образ і подобу ми створені, ми Йому належимо. В притчі про робітників у винограднику можемо узріти ще одну дуже важливу деталь. Господар дає динарій не по заслугам, лише зі своєї доброти, своєї любові: і ті, що зносили тягар днини отримали динарій, і ті, що працювали лише одну годину. СПАСІННЯ – є даром Спасителя.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 55, 6-9
Читання з Книги пророка Ісаї.
Шукайте Господа, доки Він дозволяє себе знайти! Взивайте до Нього, доки Він близько! Нехай злочинець покине свою путь, і муж неправий – свої задуми! Нехай повернеться до Господа, і Він його помилує, до Бога нашого, бо Він на прощення пребагатий. Думки бо Мої – не ваші думки, і дороги ваші – не Мої дороги, – говорить Господь. Бо так, як небеса возносяться над землею, так Мої дороги возносяться над вашими дорогами, і думки Мої – над вашими думками. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 2-3. 8-9. 17-18
Бог близько того, хто Його взиває.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Великий Господь, найвищої хвали достойний, *
і величі Його не збагнути.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його щедроти – на кожному Його ділі.
Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний в кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, *
до всіх, які кличуть Його у правді.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 1, 20в-24. 27а
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Христос буде звеличений у моєму тілі: чи то життям, чи то смертю. Адже для мене жити – це Христос, а померти – це надбання. Та якщо життя в тілі – це для мене плід діла, тоді я не знаю, що вибрати. Те й друге ва­бить мене: маю бажання бути вивільненим і бути з Хри­стом, бо це набагато краще, а залиша- тися в тілі – куди потрібніше для вас. Тільки живіть достойно Євангелія Христа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 20, 1-16а
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне подібне до чоловіка-господаря, який вийшов рано-вранці найняти робітників до свого ви­ноградника. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградника. Вийшов­ши близько третьої години, побачив і нших, які стояли без діла на ринку, і сказав їм: “Ідіть і ви у виноградник – і дам вам те, що має бути по справедливості”. Вони пішли. Знову вийшовши близько шостої і дев’ятої години, зробив так само. Коли вийшов близько одинадцятої години, знайшов інших, які   стояли, і каже їм: “Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: “Бо нас ніхто не найняв”. Він каже їм: “Ідіть і ви у виноградник”. Коли настав вечір, каже господар виноградника до свого управителя: “Поклич робітників і виплати їм ви­нагороду, почавши від останніх і аж до перших”. Ті, хто прийшов близько одинадцятої години, одержали по ди­нарію. А коли підійшли перші, то думали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. А одержавши, вони почали нарікати на господаря дому, кажучи: “Оці останні попрацювали одну годину, а ти прирівняв їх до нас, які винесли тягар дня і спеку”. А він у відповідь сказав одному з них: “Друже, я не по­воджуся несправедливо з тобою; чи не за динарія домо­вився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі; хіба не можна мені зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око заздрісне через те, що я добрий?” Так останні будуть першими, а перші – останніми». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Нашим життям є Христос, а основним дороговказом до Не­бесного Царства – Його Євангеліє; просімо Господа, щоб ми жили за Євангелієм і так удостоїлися вічного життя:
1. Молімося, щоб свята Церква в усьому світі без перешкод могла проповідувати Христа усім народам.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб приклад його живої віри закликав до Церкви нових сповідників Христа.
3. Молімося за дітей усього світу, щоб вони мали забезпечені можливості гідного дитинства та духовного розвитку.
4. Молімося за чисельні священицькі та чернечі покликан­ня, щоб завжди було достатньо працьовитих рук в Господ­ньому винограднику.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спочиванням у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми зберігали дар нашої віри від усякого бруду гріха і своїм праведним життям могли привести до Господа наших невіруючих братів.
Боже наш і Отче, дякуємо, що через таїнство Хрещення Ти покликав нас до віри і просимо: підтримуй нас своєю десни­цею, щоб ми гідно користувалися цим великим даром. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.