Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сестра Каміла Дзісь CST: «Святість – це безмежна довіра до Ісуса, як нашого найкращого Спасителя»
17:10 Середа 0 674
26-08-2020, 17:10

Сестра Каміла Дзісь CST: «Святість – це безмежна довіра до Ісуса, як нашого найкращого Спасителя»

Із сестрою Камілою Дзісь CST зі Згромадження сестер Святої Терези від Дитяти Ісус ми поговорили про розпізнання покликання та його витривалість, а також про художні таланти та про роботу у музеї письменника Джозефа Конрада у Бердичеві.

Якою була ваша дорога до сестер терезіанок?

Я з Вінниці, з парафії Матері Божої Ангельської, де служать брати капуцини. Спочатку я не була католичкою. Прийшла до храму у віці 15 років, мене туди привела подруга. Вона вказала мені на Церкву, що провадить до самого Бога.

Про монаше життя серйозно замислилась у дев’ятому класі, і постало питання, яке згромадження або Орден обрати. Відвідувала різні монастирі, реколекції, а до терезіянок у Бердичеві мене запросила моя подруга з Вінниці. Вона вже знала сестер із паломництва, запросила на реколекції, і одразу при зустрічі у перший день реколекцій я сама відчула, що тут мій дім, моє місце, таке домашнє, родинне, і свята Тереза запрошує любити Матір Божу та Ісуса.


Що допомогло розпізнати покликання?

Підказало серце, це був якийсь неспокій, заклик Господній. Я сумнівалася: чи це мені ввижається, чи це все-таки правда. В такому віці хочеш почути конкретну відповідь від Господа – так або ні. Але таких чітких відповідей не було. Просто час від часу приходили думки. Дуже допомогло у розпізнанні покликання: молитви, роздуми над Божим Словом, сповіді у постійного сповідника, реколекції, тобто час, присвячений Богові.


Вісім років тому ви склали вічні обіти. Що допомагає вам у витривалості на шляху покликання?

Вічні обіти я склала у верхньому храмі санктуарію Матері Божої Бердичівської. Я була першою сестрою-монахинею, котра складала вічні обіти тут після тривалих ремонтно-реставраційних робіт. Це було дуже велике пережиття. На обітах була присутня моя мама, яка на початку не дуже хотіла, щоб я стала черницею.  Однак прийняла мій вибір і благословила мене на цю дорогу під час вічних обітів. Це було для мене дуже зворушливо. Був присутній єпископ Віталій Скомаровський, я відчувала молитви за себе цілої парафії.

Але будні є будні. На щляху покликання допомагає постійність тривалості разом із Марією. Якщо будеш вірний молитвам, Таїнствам, то будеш вірний Господу Богу, собі і покликанню та монашим обітницям.


Ваш рецепт святості?

Рецепт святості у мене такий самий, як у святої Терези. Святість – це безмежна довіра до Ісуса як нашого найкращого Спасителя, батька, того, який сам може взяти в обійми та допровадити до Неба. Коли нам здається, що нічого вже не допомагає, але наша постійність і його рамена – найкращий рецепт святості.


Господь обдарував вас художнім талантом. Як ви його розвиваєте у згромадженні?

Кожна людина має талант. Колись всі переживали і думали, що таланти в монастирі закопують а віднаходять тільки таланти послуху і ті, які скаже згромадження. Але зараз щораз більше йдемо до джерел, які людина має таланти, такі і розвиває в монастирі. І навіть здобуває нові. До монастиря я навчалася в художній школі, але не дуже результативно. Навіть подумувала цю справу залишити. Це не моє, все. Але зрозуміла, що потрібно відкопувати цей талант, і згромадження дійсно допомогло мені його віднайти, бо я допомогла їм в різних декораціях при храмі, а згодом була також на художніх курсах на І ступені малювання ікон і зараз розвиваю цей талант – іконопис.


Крім служіння при парафії, ви присвячуєте час музею Джозефа Конрада у Бердичеві. Як там вам?

Зараз у мене таке – послання, місія від згромадження – праця в музеї письменника Джозефа Конрада. Для мене це точно було щось нове, неочікуване. Я собі думала, що монахині багато чим займаються, але щоб у світських музеях працювати, це було для мене досить несподівано. Саме для мене це служіння є закликом до євангелізації. Люди дивляться на мене і на цей музей і думають, які ж тут зв’язки. І тут я можу розповідати не тільки про справи творчості, письменництва Конрада, але також про храм, монаше життя, про Бога. Тому це один зі способів євангелізації.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.