Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 серпня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 631
6-08-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 7 серпня, п'ятниця

(зел) Середа XVIII звичайного тижня
Слова про хрест викликають в нас бунт, особливо коли цей хрест стосується нас особисто. Це настільки важко, що іноді ми навіть замислюємось, чи варто слідувати за Христом. Але якщо не слідуємо за Ним, ризикуємо своєю душею. Христос не хоче, щоб ми йшли за ним зі страху. Хоче нас переконати, що варто іти з Ним, оскільки Він переміг смерть.
Або: (чер) довільний спомин  св. СИКСТА ІІ, папи, і сподвижників, мучеників
Святий Сикст вступив на Петровий престол у 257 році. Наступного року, під час переслідувань християн за імператора Валеріана, він був схоплений під час відправлення Євхаристії в катакомбах св. Калікста. Шостого серпня йому та його сподвижникам, дияконам Януарію, Магнусу, Вікентію та Стефану відтяли голови. Того ж самого дня тією ж самою смертю загинули двоє інших дияконів: Феліцисим і Агапіт, а через кілька днів закатовано архідиякона Лаврентія. Ім’я св. Сикста споминається у Римському каноні.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 124)
Або: (біл) довільний спомин  св. КАЕТАНА, пресвітера
Святий Каетан народився у Віченці в Італії у 1480 році. Бувши прелатом римської курії, він заснував разом із Петром Карафою першу конгрегацію Уставних Кліриків, яких називали театинами. Він був настоятелем у Венеції та Неаполі, де помер 7 серпня 1547 року. Через велику ревність святого Каетана називали “рибалкою душ”.
Спільні Меси: про одного пастиря
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм вірним † і яви одвічну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини нас охочими до вірування і мужніми у свідченні силою Святого Духа, * завдяки які й святі  Сикст і його сподвижники віддали своє життя за Твоє Слово і свідчення Ісуса. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Каетану благодать наслідувати життя апостолів; † вчини, щоб ми за його прикладом і заступництвом завжди довіряли Тобі  * та безустанно шукали Твого Царства. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Наум 2, 1. 3; 3, 1-3. 6-7
Читання з Книги пророка Наума.
Ось на горах ноги посла доброї новини, що мир опові­щає! Святкуй, о Юдо, твої свята, виконуй твої обітниці, бо Беліял не буде через тебе більше проходити, – він зги­нув цілковито. Бо Господь велич Якова поверне, як велич Ізраїля; адже грабіжники їх пограбували, знівечили їхнє віття виноградне. О, горе місту крові, повному брехні, грабіжниць­кому, – здирству кінця не видно! Ось чути ляскіт бича, чути, як гуркотять колеса, басують коні, скачуть коліс­ниці. Летить кіннота, мечі блискають, вилискують спи­си; сила силенна полеглих, купи мертвих, трупам немає краю, – всі спотикаються об трупи. Так говорить Господь Сил: «Жбурну на тебе гидота­ми, Я тебе знеславлю і виставлю тебе на глум. І станеть­ся: кожний, хто тебе побачить, втече від тебе й скаже: “Зруйнована Ніневія! Хто її пожаліє? Де мені для неї розрадників шукати?”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Втор 32, 35вг-36аб. 39абвг. 41
Я, Бог, вбиваю, і Я оживляю.
День загибелі їхньої близько, *
недоля незабаром їх вразить.
Бо Господь судитиме народ свій *
і змилується над слугами своїми.
Дивіться отже, що Я, Я є Богом, *
і немає Бога, окрім Мене;
Я вбиваю і оживляю, *
завдаю ран і зціляю.
Я вигострю меч блискучий *
і візьму в свою руку справедливість.
Тож на Моїх ворогах помщуся *
і ненависникам своїм відплачу.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 16, 24-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Коли хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, візьме свій хрест і слідує за Мною. Бо коли хто хоче спасти свою душу, той погубить її, а хто погубить свою душу заради Мене, той знайде її. Тому що яка користь людині, коли вона весь світ здобуде, а свою душу занапастить? Або що дасть лю­дина взамін за свою душу? Адже Син Людський має прийти у славі свого Отця з ангелами своїми, і тоді  Він віддасть кожному згідно з його ділами. Воістину кажу вам, що деякі з тих, котрі стоять тут, не скуштують смерті, доки не побачать Сина Людського, що приходить у своєму Царстві». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Спасі ння душі  – це головне завдання людини на землі ; просимо благодатей, потрібних нам, слабким людям, для того, щоб вірно слідувати за Христом, нашим Спасителем:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб своїм життям він надихав цілі народи і держави до віри та життя за Євангелієм.
2. Молімося за нові священицькі покликання, щоб своїм ревним служінням вони наближали Христа сучасному світові.
3. Молімося за молодь, щоб вона дбала про спасіння власної душі й мужньо боролася зі всім, що несе духовне зубожіння.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб вони навчилися поєднувати свої терпіння з муками Христа.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб добрий Бог допустив їх до участі у небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми невтомно йшли за Христом, вірно виконуючи Господні заповіді.
Господи Ісусе Христе, вислухай молитви дітей Твоєї Церкви і допоможи нам вірно йти за Тобою дорогою самозречення і хреста, щоб з Тобою також радіти у небі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у свої й допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.