Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 26 липня – обов’язковий спомин святих Йоакима й Анни, покровителів подружжів
08:15 Неділя 0 1 051
26-07-2020, 08:15

26 липня – обов’язковий спомин святих Йоакима й Анни, покровителів подружжів

Про батьків Пресвятої Діви Марії розповідають апокрифи, звідки й узяті їхні імена й опис життя. Найбільшої уваги заслуговує «Протоєвангеліє Якова» з ІІ століття – найдавніше джерело, втім, не позбавлене легенд.
Йоаким походив із роду Юди й був нащадком царя Давида. Анна, донька священника, належала до роду левітів. За переказами, подружжя мало хороші прибутки від свого господарства.

Йоаким і Анна жили праведно й віддано Богу, дотримуючись Його заповідей, проте не мали дітей. Багато зі свого майна вони давали на храм і на справи милосердя, молячись і випрошуючи в Господа нащадків. З Анни насміхалися й уникали її, адже тогочасний світогляд вважав брак дітей прокляттям, Божою карою. Та святе подружжя, попри поважний вік, не полишило довіри до Бога. Апокрифи розповідають, що Йоаким подався з наметом у пустелю, аби там покутувати та просити про дар життя, а Анна залишилася на молитві вдома. Бог послав їм обом Свого ангела, який заповів народження дитини, з якої радітиме вся земля.

Церква вірить, що їхня донька – Діва Марія – була непорочно зачата, тобто збережена від первородного гріха, аби підготувати гідне місце для втілення Божого Сина. Однак не варто плутати непорочне зачаття з зачаттям від Святого Духа: Йоаким і Анна дали життя своїй доньці звичайним способом.

Святі батьки зуміли передати дочці глибоку віру в Бога й обізнаність у Божому Слові, навчили роздумувати про Закон і вибирати Божі шляхи. Ще маленькою дівчинкою вони присвятили Марію на служіння в Єрусалимському храмі. Померли до подій Благовіщення.

Святу Анну зображають як старшу жінку з покритою головою, часто в апокрифічних сценах: вона навчає Марію читати чи перебуває поруч із Дівою й Немовлям. Атрибути – палець на вустах, лілія.

Покровителька подружжів, матерів, удів, пекарів і моряків.

Святого Йоакима зображають як старшого чоловіка, часто під час молитви в пустелі. Атрибути – вівця, два голуби, ангел, книга чи сувій.

Покровитель подружжя, столярів, шкіряників.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 07:50 Четвер 0 242 26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера Яків Альберіоне народився в італійському містечку Сан-Лоренцо, в муніципалітеті Фоссано у 1884 р. Багатодітна родина Мікеле Альберіоне та Терези Алоккодали добре виховання та освіту для своїх дітей. Про бажання стати священиком Яків говорив ще зі школи, чим привернув до себе неабияку увагу з боку оточуючих.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.