Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Історія ікони Матері Божої Бердичівської (6 частина)

Історія ікони Матері Божої Бердичівської (6 частина)

Шоста частина історії ікони Матері Божої Бердичівської охоплює період останніх майже 30 років (1991-2020), тобто від моменту прибуття босих кармелітів до Бердичева і повернення їм зруйнованого храму і аж до сьогодні.
ПЕРША ЧАСТИНА

ДРУГА ЧАСТИНА

ТРЕТЯ ЧАСТИНА

ЧЕТВЕРТА ЧАСТИНА

П'ЯТА ЧАСТИНА

Коли в 1941 р. пожежа знищила все облаштування і декор костелу, постало важливе питання: що сталося з іконою Mатері Божої Бердичівської? До 1991 р. не вдалось ані відшукати її, ані з’ясувати, чи збереглася вона та де знаходиться. Довелося на основі кольористичного опису 1925 р. та базуючись на іконографії збережених копій MБ Бердичівської писати  копію. Зробила це в 1991 р. художниця Божена Муха-Совінська з Кракова.


У 1997 р. в Кракові Папою Йоаном Павлом II була посвячена нова ікона, а також корони, котрими 19 липня 1998-го під час урочистості в Бердичеві був коронований образ. Церемонію очолив єпископ Ян Пурвінський. Почалося швидке відродження культу ікони Матері Божої Бердичівської, Бердичів знову став центром паломництва вірян з України та цілого світу. Це знайшло свій відгук у рішенні Конференції єпископів України від 27 жовтня 2011 г. надати святині титул Національного санктуарію України. Після більш ніж 20-річної відбудови та реставрації базиліки (верхнього храму) відбулась консекрація, тобто освячення, i 9 червня 2012 р.  ікона Матері Божої Бердичівської повернулась на своє місце у центрі головного вівтаря.


У нижньому храмі від 2014 р. можна переглянути виставку, присвячену історії монастиря та храму, а також історії самої ікони Матері Божої  Бердичівської, проілюстровану численними гравюрами та світлинами, що підтверджують велике значення цього святого місця від давніх часів до сьогодні. Матір Божа обдаровувала й обдаровує благодатями вірян, приваблюючи велику кількість паломників та туристів.

Для поширення культу Матері Божої і Марійної побожності друкують іконки, публікують книги (зокрема о. Бенінгуса Ваната), брошури, звучать молитви і пісні на честь Mатері Божої Бердичівської, вийшли друком наукові праці (автор сестра Ніна Антонюк), написані копії образу, що знаходяться у численних містах (Старі Осіни, Київ, Житомир, Олевськ, Ємільчино, Харків, Кам’янець-Подільський), а також у Польщі та Казахстані.

Далі буде

Отець Павло Ферко OCD

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.