Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріч Росія-США про ядерні озброєння: єпископи закликають молитися
12:23 Неділя 0 730
21-06-2020, 12:23

Зустріч Росія-США про ядерні озброєння: єпископи закликають молитися

Американські та європейські єпископи закликають вірних молитися за добрі плоди зустрічі представників Російської Федерації та США, присвяченої обговоренню Договору між двома країнами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, термін дії якого закінчується в лютому 2021 року.
Про це повідомляє Vatican News.

У п’ятницю, 19 червня 2020 року, представники Єпископської Конференції США та Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) опублікували спільну заяву, в якій закликають вірних молитися за добрі результати зустрічі між представниками урядів Російської Федерації та США, що відбудеться 22 червня 2020 року. у Відні (Австрія) для обговорення питань контролю над ядерним озброєнням та Договору між двома країнами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь. В заяві, яку підписали Голова Комісії з питань міжнародної справедливості та миру єпископату США єпископ Девід Меллой та Голова Комісії із зовнішніх стосунків COMECE єпископ Рімантас Норвіла звертаються до католиків та всіх віруючих з проханням приєднатися до молитви «за плідний діалог, що вестиме до необхідного контролю над озброєнням та до роззброєння, сприяючи більш мирному та справедливішому світові».

Як нагадують американські та європейські єпископи, в лютому 2021 року закінчується термін дії Договору між Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь і якщо його не продовжать, то Сполучені Штати та Росія, вперше після 1972 року, не матимуть юридично зобов'язуючих, контрольованих обмежень щодо своїх стратегічних ядерних арсеналів, що також може мати значні наслідки для європейської безпеки та глобального миру.

Ще в 2017 році представники Єпископської Конференції США та Комісії Єпископатів Європейського Союзу у спільній заяві, присвяченій ядерному роззброєнню, зазначали, що незважаючи на завершення «холодної війни», яка асоціювалася з можливістю ядерної війни, «останні геополітичні процеси нагадують нам, що світ й надалі перебуває в серйозній небезпеці».

Автори теперішньої заяви висловили побажання, аби зустріч у Відні була позначена «мудрістю, зміцненням довіри та співпрацею для того, аби вчинити контроль над озброєнням та ядерне роззброєння важливим пріоритетом». На завершення документа американські та європейські єпископи процитували слова Папи Франциска, сказані під час його Апостольського візиту до Японії в листопаді 2019 року: «Нехай молитва, невтомна праця на підтримку домовленостей та наполягання на діалозі буде найпотужнішою “зброєю” [...] для побудови світу справедливості та солідарності, що може забезпечити справжню гарантію миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.