Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » "Радіо Марія": десять років - як один день
15:52 Понеділок 0 239
1-06-2020, 15:52

"Радіо Марія": десять років - як один день

У понеділок, 1 червня, "Радіо Марія" розпочало святкування ювілею. Вже 10 років в українських домівках (і не лише українських) лунає цей християнський голос. Ціла родина працівників, волонтерів та слухачів єднається під покровом Богородиці у цілодобовому мовленні. 

Святкування тільки розпочалося, адже з огляду на карантинні обмеження, на свято могло прийти не багато гостей. Директор "Радіо Марія", отець Олексій Самсонов, пообіцяв, що після завершення карантину святкування продовжиться у ширшому колі родини "Радіо Марія". 

Натомість сьогодні до вузького кола гостей належали: самі працівники радіо, Президент "Радіо Марія" Володимир Крутько, кілька волонтерів, сестри монахині з кількох згромаджень. Святкову Євхаристію очолив єпископ Віталій Кривицький SDB, йому спіслужили о. Юзеф Червонка, настоятель парафії Успіння Пресвятої Діви Марії, о. Міхал Бранкевич (один із "ветеранів" ефірів на радіо), а також о. Олександр Зелінський ОМІ та о. Богдан Савицький ОМІ з Католицького Медіа-Центру та Телебачення Віковічного Слова, які є найближчими сусідами та партнерами у деяких проектах з радіо.


У проповіді єпископ Віталій Кривицький звернув увагу на постать Марії, про яку говорила Літургія Слова, адже цього дня церква відзначає свято Марії, Матері Церкви. Аналізуючи кілька фрагментів про Марію в Євангелії (чудо на весіллі в Кані, а також тривання Марії під хрестом Ісуса), проповідник підкреслив, що Марія вчить нас послуху. "Церква це спільнота людей, які прагнуть бути слухняні Божій волі", - підкреслив єпископ Віталій, зазначаючи, що Марія виявляє свою материнську опіку над цією спільнотою. 


Говорячи про "Радіо Марія" єпископ Віталій підкреслив, що воно є певного роду матір'ю для вірян. Бо через радіо до людей лине Боже Слово, самотні люди досвідчують спільноти під час молитви у прямому ефірі, через катехези та різні прграми працівники намагаються знайти відповіді на важкі питання, що виникають у суспільстві та духовному житті слухачів. "Я молюсь сьогодні, щоби "Радіо Марія" було цією сім'єю, у якої є дуже дбайлива Мама, Марія, і щоб ця сім'я насправді об'єднувала тих, хто слухняний волі Господа, які знають шлях, яким вони йдуть, а якщо раптом десь помиляться і не будуть знати, то радіо допоможе повернутися їм на цей шлях. Амінь", - підсумував проповідник.   

 
На завершення Святкової Меси відбулося виставлення Пресвятих Дарів. Зібрані помолились Літанію до Пресвятого Серця Ісуса, відновили присвячення "Радіо Марія" Богородиці та заспівали гімн "Te Deum".


Після святкової Літургії був невеличкий почастунок та спілкування у родинній атмосфері.

У розмові сестра Люцина Гжонско SSpS, промоутер "Радіо Марія", поділилась своєю історією приходу на радіо. Це було того року, коли "Радіо Марія" почало своє мовлення, саме 10 років тому. Під час відпустових урочистостей у київській парафії на Святошино, вона почула, що радіо потребує волонтерів. Сестра вирішила спробувати свої сили. За рік вона вже стала повноцінним працівником.   


Планами на майбутні десятиліття у розмові поділився о. Олексій Самсонов: "Якими є наші плани на майбутнє? Перш за все, ми прагнемо того, щоби "Радіо Марія" лунало в кожному місті та селі України. Мріємо про радіо, яке буде важливим не тільки для католиків, але також для всіх українців. Щодо найближчих планів, то зараз бачимо як багато можливостей з’являється для радіо в зв’язку з розвитком інтернету. Окрім того, думаємо, що "Радіо Марія" отримає значний поштовх до розвитку завдяки появі в Україні так званого цифрового радіо. Отже, дивимось на ті дороги, якими нас провадить сама Богородиця".


Нагадуємо, що Католицький Медіа-Центр та Католицьке Телебачення Віковічного Слова, вже традиційно, проводить спільні адвентові та великопісні реколекції. Крім того, під час карантину відбувався "Спецпроєкт на карантині".  


Радіємо разом із нашими колегами, найближчими сусідами, дякуємо Богу за їхнє служіння та за заступництвом Пресвятої Діви Марії просимо про всі потрібні благодаті! 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Аліна Петраускайте 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
15:15 Вівторок 0 39 Відновлення санктуарію Пресвятої Діви Марії Зцілення Хворих в Тартакові 4 липня в селі Тартаків Сокальського району Львівської області архієпископ Мечислав Мокшицький оголосив храм св. Архангела Михаїла санктуарієм Божої Матері Зцілення Хворих та встановив архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я у кожну першу суботу липня.