Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 червня, понеділок
18:25 Неділя 0 347
31-05-2020, 18:25

Літургія на кожен день, 1 червня, понеділок

ПРЕСВЯТОЇ  ДІВИ  МАРІЇ,  МАТЕРІ  ЦЕРКВИ (біл) Свято
Святий Павло VI, встановлюючи підчас ІІ Ватиканського Собору свято Марії Матері Церкви, вказав на Неї як на виховательку спільноти учнів Ісуса. Заклик Марії «Робіть усе, що вам скаже» – це виразна вказівка на Христа, який є авторитетом не лише для вихованців, але для кожного віруючого. Марія, Нова Єва, вказує дорогу послуху як форму виховання у школі Спасителя. Літургія сьогоднішнього свята вводить нас у таємницю Бога, який турбується про спасіння кожної людини.

АНТИФОН НА ВХІД
Всі вони пильно й однодушно перебували на молитві * разом з жінками і Марією, Матір’ю Ісуса.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Отче милосердний, Твій Розп’ятий Син дав свою Матір, Пресвяту Діву Марію, нам за Матір; † вчини, щоб за заступництвом люблячої Матері Твоя Церква зростала, ставала святі шою * і приводила до Тебе всі народи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 3, 9-15. 20
Читання з Книги Буття
Коли Адам з’їв плід із забороненого дерева, Господь Бог покликав чоловіка і спитав його: «Де ти?» Той відповів: «Я чув Твою луну у саду й злякався, бо я нагий, тож і сховався». Бог же сказав: «Хто тобі сказав, що ти нагий? Чи не їв ти з дерева, що Я наказав тобі не їсти?»  Чоловік відповів: «Жінка, яку Ти дав мені, щоб була зі мною, дала мені з дерева, і я їв». Тоді Господь Бог сказав до жінки: «Що ти це наробила?» Жінка відповіла: «Змій обманув мене, і я їла». Отож Господь Бог сказав до змія: «За те, що ти вчинив це, будь проклятий з-поміж усякої скотини та з-поміж усіх диких звірів. На череві твоїм будеш повзати і їстимеш землю по всі дні життя твого. Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп’ястися йому в п’яту».  Тоді Адам дав своїй жінці ім’я Єва, бо вона була мати всіх живих.  Слово Боже.
Або:
Діян 1, 12-14
Читання з Діянь Апостолів.
Після того, як Ісус зійшов на небо, Апостоли повернулися в Єрусалим з гори, званої Оливною, що недалеко від Єрусалима, – на відстані  ходи в суботу. Прийшовши, вони ввійшли в горницю, де і були вони всі: Петро та Йоан, Яків і Андрій, Филип і Тома, Вартоломей та Матій, Яків Алфеїв та Симон Зилот і Юда Яковів. Усі вони з жінками, з Марією, Матір’ю Ісуса, та Його братами перебували однодушно в молитві.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пор. Юдит 13, 18бвгд. 19-20а
Ти – вічна гордість нашого народу.
Благословенна ти, дочко, Богом Всевишнім *
понад усіх жінок на землі!
Благословенний Господь Бог, *
що створив небо й землю.
Уповання на тебе ніколи не пропаде в серці людей, *
які згадуватимуть повіки силу Божу.
Хай Бог обдарує тебе благами, *
і возвеличить навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Щаслива ти, свята Діва Марія, і всякої хвали достойна,
бо зійшло з тебе Сонце праведності – Христос, наш Бог.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 2, 1-11
† Читання святого Євангелія від Йоана
Третього дня було весілля в Кані Галілейській; була там Мати Ісуса. Був запрошений теж Ісус та учні Його на весілля. Як забракло вина, Мати Ісуса каже Йому: «Не мають вина!» А Ісус їй каже: «Що до того Мені й тобі, жінко? Ще не настала Моя година». Його Мати промовила до слуг: «Зробіть, що тільки Він вам скаже». Було там шість кам’яних посудин на воду для очищення юдеїв; кожна вміщала дві чи три великі міри. Каже їм Ісус: «Наповніть посудини водою!» І наповнили їх аж доверху. Ще каже їм: «Тепер зачерпніть і занесіть до старости бенкетної зали!» – і вони понесли. Коли староста покуштував воду, яка стала вином, – і не знав він, звідки воно, слуги ж, які зачерпували воду, знали – тоді закликав молодого староста та й каже йому: «Кожна людина ставить спочатку добре вино, а як нап’ються – гірше; ти же зберіг добре вино дотепер!» Такий початок знамень зробив Ісус у Кані Галілейській і виявив славу свою; і повірили в Нього Його учні.   Слово Господнє.
Або:
Йн 19, 25-27
† Читання святого Євангелія від Йоана
У той час біля Ісусового хреста стояли Його Мати, сестра Його Матері,  Марія Клеопова і Марія  Магдалина. Побачивши Матір і учня, який стояв поряд і якого любив, Ісус промовив до Матері: «Жінко, ось твій син!» Потім звернувся до учня: «Ось твоя Мати!» І відтоді взяв її учень до себе. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Марія, завжди присутня в подіях Божого Сина, першою помічає потреби людини: в сім’ї, у вихованні й там, де бракує благодаті Її Сина. Просимо за Її заступництвом:
1. Молімося за святу Церкву, щоб підтримувала сім’ї у вихованні дітей та молоді до справжньої християнської зрілості.
2. Молімося за Святішого Отця Франциска, щоб завдяки Божій милості міг помічати потреби Церкви і вказувати на Христа, який постійно в таїнствах чинить диво переміни сердець.
3. Молімося за батьків, щоб своїм дітям могли гарантувати безпеку, а, вдивляючись у Марію і Йосифа, вміли вберегти їх від загрози помилкових ідеологій.
4. Молімося за молодь, яка перебуває у різних залежностях та гріхах, щоб розпочала роботу над переміною життя, що веде до свободи.
5. Молімося за померлих батьків – перших вихователів, щоб Бог винагородив їм у небі зусилля, які вони вклали в християнське виховання дітей.
6. Молімося за нас самих, слухаючих сьогодні голос Марії.  Хай її постава, повна довіри, формує в нас уміння виходити з допомогою до наших братів і сестер.
Всемогутній Господи, Ти не дозволяєш людині загубитись на дорогах життя і як надійну допомогу даєш нам Марію – Матір Церкви, вчини, просимо, щоб ми, за Її прикладом, вслуховувалися у доручення Твого Сина, Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні. Амінь

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми наші дари та переміни їх в таїнство спасіння, † нехай його дія розпалить в нас любов до Діви Марії, Матері Церкви, * щоб разом з Нею ми міцніше з’єдналися зі справою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Пресвяту Діву Марію № 30-31

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У  Кані  Галілейській відбувалося весілля, * і була там Мати Ісуса. * Тоді  Ісус учинив початок чудес, * і тим явив свою велич, * і увірували в Нього Його учні.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Прийнявши, Господи, завдаток відкуплення і життя, смиренно благаємо Тебе, † щоб за материнською допомогою Пресвятої Діви Твоя Церква наставляла всі народи пропові дуванням Євангелія * і наповнювала всю землю вилиттям Святого Духа. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий