Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 червня, вівторок
19:04 Понеділок 0 854
1-06-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 2 червня, вівторок

(зел) Вівторок ІХ звичайного тижня
ПОЧАТОК  ТИЖНЯ  ВИХОВАННЯ (2-8 червня)

У сьогоднішній Літургії Слова, очікуючи разом зі св. Петром «нових небес і нової землі», дивимося у майбутнє України та світу. Вдивляємось у домівку кожної сім’ї, у котрій, завдяки атмосфері миру і терпеливості, вже сьогодні починаємо змінювати наше майбутнє. Слухаючи в Євангелії слова «Вчителю, знаємо, що Ти є правдомовний... по правді навчаєш Божої дороги...» прикладом свого життя даймо відповідь про цінність правди, яка говориться у наших домівках.
Або (черв) довільний спомин свв. МАРЦЕЛІНА і ПЕТРА, мучеників
Святі Марцелін і Петро загинули мученицькою смертю за часів переслідувань християн за імператора Діоклетіана. Докладний опис їхньої смерті дав Папа Дамазій. Над їхнім гробом біля Віа Лабікана побудовано базиліку.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 120)

АНТИФОН НА ВХІД
Зглянься і змилосердься надо мною, Господи, * бо  я  самотній  і  нещасний.  * Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої  гріхи, мій Боже. (Пор. Пс 25 (24), 16. 18)

КОЛЕКТА
Боже, Твоє Провиді ння ніколи не помиляється у своїх рішеннях; † смиренно благаємо Тебе: віддали від нас усе, що нам шкодить * і обдаруй нас усім, що служить для нашого блага. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через славне свідчення віри святих мучеників Марцеліна і Петра оточуєш нас своєю опікою; † вчини, щоб їхній приклад нас укріплював * і їхні молитви були для нас підтримкою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 3, 12-15а. 17-18
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
Любі! Ви чекаєте й прагнете приходу Божого дня, під час якого небеса, охоплені полум’ям, зникнуть, а розжарені стихії розплавляться? Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність. Тому, улюблені, очікуючи цього, постарайтеся, щоб Він знайшов вас у мирі, незаплямованими і бездоганними, а довготерпіння нашого Господа вважайте за спасіння. Тож ви, любі, заздалегідь знаючи про це, стережіться, щоб не були ви зведені оманою беззаконних і не відступили від своєї непохитності, але зростайте в благодаті й пізнанні нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині, і в день вічності! Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 1-2. 3-4. 10. 14 і 16
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Господи, Ти став для нас притулком *
з покоління в покоління.
Перш, ніж народились гори †
і були створені земля і всесвіт, *
Ти – Бог від віку і до віку.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
При тому днів нашого віку – сімдесят років; *
якщо ж у силі, – то вісімдесят років;
і більшість із них – важка праця і страждання. *
Адже вони проходять швидко, і ми відлітаєм…
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші.
Хай Твої діла виявляться Твоїм слугам, *
а краса Твоя – їхнім дітям.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 13-17
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу послали до Ісуса деяких з фарисеїв та іродіян, щоб ті зловили Його на слові. Ті пішли та й кажуть Йому: «Вчителю, знаємо, що Ти є правдомовний, ні на кого не зважаєш, адже на людське обличчя не дивишся, а по правді навчаєш Божої дороги. Чи належить давати податок кесареві, чи ні? Давати нам чи не давати?» Він же, знаючи їхнє лицемірство, сказав їм: «Чому ви Мене випробовуєте? Принесіть Мені  динарій, щоб Я його побачив». І вони принесли. А Він каже їм: «Чий це образ і напис?» І вони відповіли Йому: «Кесаря». Тоді Ісус сказав їм: «Кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» І вони дивувалися Ним. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Розпочинаючи сьогодні Четвертий Тиждень Виховання звернімо наші прохання до Отця  у небі:
                   Будемо повторювати: Освяти нас правдою.
1. Нехай Твоя Церква буде знаком єдності у світі, а її служителі,  відповідаючи на Божий заклик, виконують місію виховання людини і з міццю проголошують правду Євангелії.
2. Підтримуй батьків, котрі є першими вчителями своїх дітей, щоб у цій місії вони відкрили своє покликання, а Слово Євангелії, яке завжди є істинним, нехай буде для них світлом у труднощах пов’язаних з вихованням.
3. Обдаруй установи та організації, які працюють на благо сім’ї, підтримкою суспільства та державних органів, щоб вони могли якнайкраще виконувати свою виховну місію.
4. Нехай обіцянка єдності з Тобою буде втіхою для тих, кого світ зненавидів за те, що вони захищають істинні цінності.
5. Відкрий наші очі, щоб завдяки цінностям християнського життя ми зростали у благодаті й пізнанні Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа.
6. Святість полягає також на сумлінності в обов’язках; про­сімо Господа, щоб ми служили Йому взірцевим виконан­ням своїх щоденних обов’язків.
Отче наш, що єси на Небесах, який у Своїй щедрості поділився з людиною даром батьківства, не дай нам відвернутися від правдивих цінностей життя. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, довіряючи Твоїй батьківській доброті , ми приходимо з дарами до святих вівтарів; † нехай завдяки Твоїй благодаті, що приносить святість, * ми будемо очищені тайнами, яким служимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухаєш мене, о Боже, * нахили до мене Твоє вухо, вислухай мої слова.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти нас насичуєш Тілом і Кров’ю Твого Сина, † керуй нами за посередництвом Твого Духа, щоб ми свідчили про Тебе не тільки словом та мовою, але ділом та правдою, * і таким чином заслужили, щоб увійти в Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.