Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Важливе уточнення в урядовій постанові
10:08 П'ятниця 0 440
22-05-2020, 10:08

Важливе уточнення в урядовій постанові

Кабмін опублікував постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів від 20 травня 2020 р. № 392, Київ.
Згідно з даною постановою, ми бачимо деякі уточнення, що можна проводити релігійні масові заходи до 10 осіб, а от богослужіння та заходи в релігійних спорудах можна проводити в розрахунку 1 людина на 10 квадратних метрів БУДІВЛІ. Це важливе уточнення, адже рахується площа будівлі, а не залу. Тож, згідно з цим формулюванням, є можливість прийняти на богослужіння чи інший захід у церкві більше людей.

Однак потрібно дотримуватися санітарно гігієнічних вимог: всім бути в масках, має проводитися дезинфекція, вологе прибирання, на входах мають знаходитися дезинфектори і т.д.

Ключові аспекти з Постанови: що можна, а що ні релігійним організаціям
3. На період дії карантину забороняється:
1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
……
5) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів;
У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється:
з 22 травня:
- проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід.

Джерело: Собор

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:20 Понеділок 0 318 Заява Духовної ради м. Хмельницького з приводу дискримінації церков у питанні пом’якшувальних заходів карантину Ми, Духовна рада м. Хмельницького, до складу якої входять керівники православних, католицьких та протестантських церков міста, в тому числі керівники обласних єпархій, об’єднань та управлінь, заявляємо про наступне: