Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 квітня, середа
19:22 Вівторок 0 1 043
31-03-2020, 19:22

Літургія на кожен день, 1 квітня, середа

(фіол) Середа V тижня Великого Посту
Багато людей думають, що єдиним проявом свободи є можливість робити те, що забажається. Тим часом, першою умовою свободи є відсутність гріха та залежності, як і відсутність будь-якої участі у злі. Скоєне зло робить нас винними, а в такому разі ми ніколи не будемо вільними до кінця. Тільки Ісус гарантує нам вічну свободу, бо навіть якщо вчинимо якесь зло, Він є Тим, хто викупив нас. І це абсолютно безкоштовно.

Колекту можна взяти зі спомину Пресвятої Діви Марії Милостивої

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, спасителю мій від ворогів, * Ти піднімеш мене над тими, що повстали проти мене; * Ти рятуєш мене, Господи, від людини неправедної. (Пор. Пс 18 (17), 48-49)

КОЛЕКТА
Милосердний Боже, Ти сам спонукаєш нас до служіння Тобі; † освіти освячені покутою серця Твоїх дітей * та вислухай милостиво прохання тих, яких Ти наділив почуттям побожності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, сьогодні ми споминаємо Пресвяту Діву Марію, яку Ти щедро обдарував свої ми дарами; * за Її заступництвом дай нам також частку в повноті своє ї благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 3, 14-20. 46-50. 91-95
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями цар Навуходоносор мовив: «Чи ви, Седраху, Мисаху та Авденаго, справді моїм богам не хочете служити й золотій статуї, яку я поставив, не хочете кланятись? Отож тепер, якщо ви готові, як тільки почуєте звук сурми, флейти, цитри, арфи, гусел, волинки та всіх інших музичних інструментів, впасти ниць і вклонитись статуї, яку я звелів зробити – гаразд; якщо ж не вклонитесь, тієї ж миті будете вкинуті в піч, розжарену вогнем, і тоді який бог визволить вас із моєї руки?» Седрах, Мисах та Авденаго у відповідь цареві Навуходоносорові сказали: «Ми не маємо потреби тобі на це відповідати. Коли Бог, якому ми служимо, зможе нас визволити з печі, розжареної вогнем, Він визволить нас, царю, й з твоєї руки, а коли ні, то нехай тобі, царю, буде відомо, що ми твоїм богам не служитимемо й золотій статуї, яку ти поставив, не вклонятимемось». Тоді Навуходоносор запалав люттю, і вигляд його обличчя змінився супроти Седраха, Мисаха й Авденаго. У відповідь він повелів розпалити піч усемеро більше, ніж її звичайно розпалювали, і наказав найдужчим мужам із свого війська зв’язати Седраха, Мисаха й Авденаго та й вкинути їх у піч, розжарену вогнем. Царські слуги, які вкинули їх, не переставали розпалювати печі бітумом, смолою, клоччям та хмизом, так що полум’я піднялося на сорок дев’ять ліктів поверх печі і, вибухнувши, спалило тих халдеїв, які були при печі. Ангел же Господній зійшов з Азарією та його товаришами в піч, віддалив розпалений вогонь від печі і вчинив у середині печі так, немов би там повівав росистий вітерець, і вогонь їх зовсім не торкнувся, не завдав їм болю і не скоїв їм ніякої шкоди. Тоді цар Навуходоносор здивувався, встав притьмом і заговорив до своїх радників, мовивши: «Чи не трьох мужів ми вкинули в вогонь зв’язаних?» Ті ж у відповідь цареві: «Справді так, царю!» Знову заговорив він і сказав: «А он я бачу чотирьох мужів незв’язаних, які ходять посеред вогню, і не видно на них шкоди, а вид четвертого схожий на сина Божого». Тоді Навуходоносор приступив до отвору розжареної вогнем печі й заговорив, кажучи: «Седраху, Мисаху та Авденаго, слуги всевишнього Бога! Вийдіть і приступіть сюди!» І вийшли Седрах, Мисах і Авденаго з-посеред вогню. Сатрапи, правителі, намісники й радники царські зібралися, щоб дивитись на цих мужів, над тілом яких вогонь не мав ніякої сили: волосся в них на голові не обсмалилось, одежа на них не змінилась, і запах вогню на них не перейшов. Тоді Навуходоносор заговорив, мовивши: «Благословенний Бог Седраха, Мисаха та Авденаго, який послав свого ангела й визволив своїх слуг, які поклались на Нього і не послухалися царського наказу, а віддали своє тіло, аби не служити й не поклонятись ніякому іншому богові, крім свого Бога!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Дан 3, 52. 53-54. 55-56
Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки;
благословенне Ім’я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне і возносиме повіки.
Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний і вельми возносимий повіки.
Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах.
Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Блаженні ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,
бережуть і приносять плід у терпінні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 8, 31-42
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу промовив Ісус до тих юдеїв, які повірили в Нього: «Якщо ви будете перебувати в Моєму слові, тоді справді ви – Мої учні, і пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить». Вони відповіли Йому: «Ми є потомством Авраама і не були ні в кого й ніколи невільниками! То як же Ти кажеш: “Ви станете вільними?”» Відповів їм Ісус: «Воістину, воістину кажу вам, що кожний, хто чинить гріх, є невільником гріха. А невільник не залишається в домі навіки; син же залишається навіки. Отже, якщо Син визволить вас, то справді будете вільні. Знаю, що ви є потомством Авраама, але шукаєте, як Мене вбити, бо Моє слово не вміщається у вас. Я кажу те, що побачив у Отця, а ви чините те, що чули від вашого батька». У відповідь вони Йому сказали: «Авраам наш батько!» Каже їм Ісус: «Якби ви були дітьми Авраама, ви чинили б діла Авраамові; нині ж ви шукаєте, як вбити Мене – людину, котра сказала вам істину, яку почула від Бога. Авраам такого не робив. Ви робите діла вашого батька!» Тоді вони сказали Йому: «Ми не від перелюбу народилися; одного Отця маємо – Бога!» Сказав їм Ісус: «Якби Бог був вашим Отцем, ви любили б Мене, бо Я від Бога вийшов і прийшов, – Я не сам від себе прийшов, але Він Мене послав». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сорокаденний піст – це час особливої благодаті; просімо Господа про милосердя і порятунок для всіх, хто згрішив проти Нього:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Бог дарував йому здоров’я і сили для керування Церквою.
2. Молімося за всіх, хто бере участь у реколекціях, щоб вони відкрили свої серця на Божий голос і жили Євангелієм.
3. Молімося за усіх, хто, щиро покаявшись, повернувся до Отця, щоб вони, зміцнені благодаттю Христовою, ніколи не зійшли з дороги Божих заповідей.
4. Молімося за ув’язнених, щоб вони розкаялись у скоєному злі і змогли повернутися до Господа, який любить усіх людей.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, які за життя ранили Господнє Серце своїми гріхами, щоби всемилостивий Бог простив усі їхні провини.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми молитвою і постом підтримували старання Церкви прийти до всіх людей у цей святий час милосердя.
Наш Спасителю, Ти не бажаєш смерті грішника, лише його навернення; поглянь на всіх, хто трудиться на ниві Твоєї Церкви, і вчини, щоб вони могли принести щедрі плоди святості. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Нехай вознесуться, Господи, присвячені Тобі приношення, які Ти даєш нам для возвеличення Твого імені, * щоб вони принесли зцілення нам, котрі стоїмо перед Тобою. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Господні страсті № 11

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він вирвав нас із влади тьми й переніс у Царство свого улюбленого Сина, * в якому ми маємо відкуплення, прощення гріхів. (Кол 1, 13-14)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай прийняті тайни принесуть нам небесне зцілення, † очистять наші серця від схильності до зла * та утвердять нас під Твоїм покровом. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Вислухай, Боже, благання свого народу, † дай прощення тим, хто уповає на Твою милість * і обдаруй їх плодами Твого безмежного милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.