Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Незвичайні реліквіарії
13:02 Понеділок 0 183
16-12-2019, 13:02

Незвичайні реліквіарії

Нога-реліквіарій та реліквіарій у формі черевика – ще одна дивна і, водночас, цікава середньовічна річ для сучасної людини. З цими незвичними експонатами пропонує нам ознайомитись сторінка Symbolon.
Cередньовічні реліквіарії, спеціальні оздоблені ємності для зберігання реліквій, могли бути найрізноманітніших форм та виготовлені з різних матеріалів. Це – голуби, що підвішувалися над вівтарями, і портативні скриньки з потаємними відділами.

Сьогодні ми покажемо вам, що реліквіарії могли бути ще й у формі людської ноги, або у формі черевика (що також імітує форму ноги).

Реліквіарій у формі черевика, 1350–1400 рр. Франція або Швейцарія.
Музей мистецтва Метрополітен, США

Реліквіарій з Музею мистецтв Метрополітен виготовлений у формі черевика (ноги). На ньому зображені сцени з життя Святої Маргарити. Це легко зрозуміти, побачивши зображення святої з драконом. Реліквіарій замикався на ключ, а в районі п’ятки має кріплення. Очевидно, саме за це кріплення він підвішувався та використовувався в домашніх умовах.


Проте, здебільшого, реліквіарії у формі ноги використовувалися у храмах. Вони були досить дорогими, адже виготовлялися зі срібла та позолоти. Були оздоблені емаллю та інкрустовані коштовним камінням. Наприклад, нога-реліквіарій Святого Якова інкрустовані топазами, сапфірами, перлами та ін.

Нога-реліквіарій Святого Якова, бл. 1250 р.
Provincial Museum of Ancient Arts of Namur (Бельгія)
Нога-реліквіарій, бл. 1450 р. Німеччина.
Швейцарський національний музей.


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Культура 14:01 Понеділок 0 81 Кадильниці як витвір мистецтва Ладан і миро ці добре знайомі нам дари мудреців зі Сходу, для нас пов'язані з урочистими богослужіннями протягом року, а також недільною Євхаристією, коли під час молитви використовується кадило. Кадильниці були відомі ще з античних часів, коли вони супроводжували найбільш ключові та ритуалізовані події життя.