Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Матір Божа – образ Церкви й душі, що приймає Божу благодать
16:02 П'ятниця 0 861
13-12-2019, 16:02

Папа: Матір Божа – образ Церкви й душі, що приймає Божу благодать

Звертаючись до вірних, що взяли участь у Святій Месі з нагоди спомину Пречистої Діви Марії з Ґвадалупе, Папа Франциск вказав на три атрибути Матері Божої – жінка, матір та метиска, наголосивши, що покликання жінок полягає в тому, аби вчиняти Церкву матір’ю.
Про це пише Vatican News.

У четвер, 12 грудня 2019 рооку, ввечері, Святіший Отець відслужив в базиліці Святого Петра у Ватикані Святу Месу в наміренні Латинської Америки з нагоди спомину Пречистої Діви Марії з Ґвадалупе. Традиційний латиноамериканський одяг, мелодійний літургійний спів у виконанні хору Папської Латиноамериканської Колегії разом з хором Сикстинської капели прикрасили Євхаристійне богослужіння, створюючи південноамериканську атмосферу.

Жінка, матір та метиска

Звертаючись до вірних під час проповіді, Папа Франциск описав Пречисту Діву Марію з Ґвадалупе трьома словами: Жінка, матір та метиска, вказуючи на те, як протягом років християни, виражаючи свою пошану й хвалу, надавали їй різні титули.

Святіший Отець наголосив, що Марія є жінкою й, одночасно, ученицею. Святий Бернард зазначав, що, коли говоримо про Пречисту Діву Марію, то ніколи не буде достатньо похвали, але це не суперечить її покірному учнівству. Вона була вірною Своєму Вчителеві, Який є Її Сином і єдиним Відкупителем. Вона ніколи не бажала взяти для себе щось, що належить Синові, ніколи не виступала співвідкупителькою, а тільки Його ученицею. Вона служила Христові, бо є Його Матір’ю. Коли настала повнота часів, Вона дала життя цьому Синові, народженому від жінки.

Матір Божа – образ Церкви й душі

«Пречиста Діва Марія є нашою Матір’ю, Матір’ю наших народів, Матір’ю всіх нас і Матір’ю Церкви, Вона є також образом Церкви. Вона – Матір нашого серця, нашої душі», – наголосив Понтифік, додаючи, що те, що говоримо про Матір Божу, можемо сказати також про Церкву, а також про нашу душу. «Бо Церква, – пояснив Єпископ Риму, – є жіночого роду, й наша душа має цю здатність приймати від Бога благодать, а тому Отці Церкви, в певному сенсі, розглядали її в жіночому роді».

Жінка вчиняє Церкву матір’ю

Торкаючись теми жінок в церковному житті, Наступник Святого Петра зазначив, що не варто говорити тільки про жіночі ролі та завдання в Церкві. Покликання жінки, за його словами, полягає в тому, аби вчиняти Церкву матір’ю.

Близька до людей

Третє означення, яким Папа Франциск описав Пречисту Діву з Ґвадалупе, – це метиска. Об’явившись святому Хуанові Дієґо як метиска, Мати Божа забажала наблизитись до народу й до всього людства. Вона, так би мовити «змішується з людською расою», наближаючи, таким чином, Бога до людей.
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 74 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.