Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Формаційна зустріч духовенства Луцької дієцезії в Замлинні
11:12 П'ятниця 0 795
13-12-2019, 11:12

Формаційна зустріч духовенства Луцької дієцезії в Замлинні

10 грудня 2019 року відбулася щомісячна формаційна зустріч для духовенства Луцької дієцезії. 
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Цього разу священників та сестер гостинно приймав Інтеграційний центр у с. Замлиння, директором якого є отець канонік Ян Бурас, генеральний вікарій Луцької дієцезії, який, до речі, нещодавно відзначив ювілей свого 60-ліття.

Зустріч розпочалася короткою молитвою за померлого отця каноніка Герарда Лірика, священника Львівської архідієцезії, який недавно відійшов по нагороду до Милосердного Бога.

Конференцію виголосив декан луцького деканату отець канонік Лех Броніслав Кошляга ОС, порушивши тему покликання та відповідальності за нього.


Після конференції священники та сестри мали можливість скористатись з Таїнства Покаяння та спільної молитви під час адорації Пресвятих Дарів.


Євхаристію очолив найстарший священник Луцької дієцезії – отець прелат Владислав Чайка з Рівного, а проповідь виголосив отець Олександр Лукащук OFM з Ковеля.


Під час проповіді отець звернувся до Євангелія дня, про Доброго пастиря та заблукалу овечку, детально розглянувши можливу ситуацію з пастирями у тодішньому часі. Пастухи завжди докладали найбільших зусиль і йшли на великий ризик, щоб знайти овечку, що заблукала, могли йти по її слідах кілометри, піднімаючись на скелі і спускаючись в прірви, щоб її повернути. Тут перед нами улюблена Ісусом картина: Бог і Божа любов. Бог любить кожну окрему людину. Якою б великою не була сім’я, батьку всі діти однаково дорогі і близькі і він не хоче втратити жодного з них. Любов Божа терпляча. Дурість овець увійшла в приказку. Вони самі винні, що потрапляють в такі небезпечні ситуації. Може бути, люди і немудрі, але Бог любить і дурного, який сам винен у своїх гріхах і в своїй печалі. Любов Божа — шукає любов. Бог не задовольняється тим, щоб просто чекати, поки люди повернуться назад: Він іде шукати їх, чого б це Йому не коштувало. Любов Божа – любов, яка радіє. Вона — лише любов, в якій немає ні докорів, ні невдоволення, ні презирства, нічого, крім любові. Є любов згубна; є любов, яка робить людину слабкою і сентиментальною. Любов же Божа – охороняє, вона рятує людину для служіння своїм ближнім, робить заблукалого мудрим, слабкого — сильним, грішника — чистим, бранця гріха — святим, а раба спокуси — своїм переможцем.

Особливою молитвою оточували єпископа Миколу Лучка, котрий якраз у тому часі приймав єпископські свячення.


Завершилась зустріч обговоренням справ Луцької дієцезії, яку від імені правлячого єпископа Віталія Скомаровського провів отець канонік Павло Хом’як.

Зокрема, йшлося про дієцезіальний з’їзд для органістів, завершення Року святості подружжя  та сім’ї  на дієцезіальному рівні та у парафіях, організацію зустрічі у справах захисту неповнолітніх для духовенства Луцької дієцезії, оплаткову зустріч для священників та сестер Луцької дієцезії, а також про можливість участі у Міжнародному Євхаристійному Конгресі у Будапешті, що відбудеться 13–20 вересня 2020 року.

Висловлюємо щиру вдячність отцю каноніку Яну Бурасу, Директору інтеграційного Центру «Замлиння» за теплу гостину і гарне прийняття. Нехай 60-літній ювілей життя стане новим, благословенним часом служіння на славу Господа.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.