Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 листопада, середа
19:06 Вівторок 0 722
26-11-2019, 19:06

Літургія на кожен день, 27 листопада, середа

(зел) Середа ХХХІV звичайного тижня
Знаком кінця часів будуть переслідування, які в нас викликають страх. Ми боїмося болю, страждання і намагаємося захиститися від них, щоб їх уникнути. Забуваємо, що є хтось, Хто вже переміг всі ці страхи та їх причини. Ми забуваємо, що Він нас супроводжує і, як підтверджує багато свідчень переслідуваних, захищає нас. Христос звертається до нашої віри та довіри, побудованих на живому досвіді Його присутності й допомоги в нашому житті.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями цар Валтасар справив великий бенкет для тисячі своїх вельмож і перед лицем цієї тисячі пив вино. Коли Валтасар куштував вино, то звелів принести золотий та срібний посуд, що Навуходоносор, його бать­ко, забрав з єрусалимського храму, аби пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці. І принесе­но золотий та срібний посуд, забраний з храму Божого, що в Єрусалимі, й пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці; пили вино й славили богів зо­лотих, срібних, мідяних, залізних, дерев’яних та камін­них. В ту ж мить з’явилися пальці людської руки й за­ходилися писати навпроти свічника на поверхні стіни царського палацу, і цар уздрів кінцівку руки, що писала. Відразу ж змінився цар на обличчі, його думки стриво­жили його, суглоби його криж ослабли й коліна його за­тряслися. Тоді ввели Даниїла перед царя. Цар заговорив і сказав до Даниїла: «Ти, Даниїле, один з полонених синів юдей­ських, яких цар, мій батько, привів був з Юдеї? Я чув про тебе, що дух богів у тобі й що світлий розум і велику мудрість відкрито в тобі. Про тебе ж я чув, що ти можеш пояснити значення й розв’язати труднощі; тож коли мо­жеш прочитати оце написане й сказати мені про його глузд, будеш убраний у пурпуру, і золотий ланцюг буде на шиї в тебе, й станеш ти третім правителем у царстві». Тоді Даниїл у відповідь сказав цареві: «Подарунки твої нехай зостануться при тобі, й гостинці твої дай ко­мусь іншому; а написане я цареві прочитаю й значення його об’явлю. Ти піднявся проти Господа небес; і прине­сено посуд Його дому перед тебе, і ти й твої вельможі, твої жінки та твої наложниці пили з них вино, і ти хвалив богів срібних і золотих, мідяних, залізних, дерев’яних та кам’яних, що не бачать, не чують і не розуміють, Бога ж, в руці якого твоє дихання й усі твої стежки, ти не славив. Тому і послав Він цю кінцівку руки, й було накресле­не оце написане. Оце ж написано таке в тому, що накрес­лено: Мене, Мене, Текел, Уфарсін. А ось і значення мови: Мене – Бог облічив твоє цар­ство й постановив йому кінець. Текел – тебе зважено на вазі і знайдено легким. Уфарсін – твоє царство розділено й віддано мідянам та персам». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 62а і 63а і 64а
Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, сонце і місяць! *
Благословіте Господа, зорі небесні!
Господа благословіте, *
дощі і роси!
Благословіте Господа, всі вітри! *
Благословіте Господа, вогню і спеко!
Благословіте Господа, *
холоде й спекото!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 12-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в сина­гоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; обернеться це для вас нагодою для свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не готуватися наперед, як відповідати, бо Я вам дам уста та мудрість, яким не зможуть протистояти чи протирічити всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Незважаючи на численні гоніння, Церква не зламалася; про- сімо Господа, щоб нас ніколи не перемогли ані переслідування, ані наші власні пристрасті:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дарує йому здо- ров’я і сили заради блага святої Церкви.
2. Молімося за країни, у яких людей переслідують за релігійні переконання, щоб вони осягнули повну свободу віросповідання.
3. Молімося за слабких вірою, щоб приклад добрих католиків укріпив їхні серця.
4. Молімося за місіонерів, яких переслідують за проповідування віри та за захист скривджених, щоб Святий Дух укріпив їх даром мужності.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, хто віддав своє життя за віру, щоб Господь винагородив їхню вірність вічним щастям на небесах.
6. Молімося за нас, щоб, незважаючи на труднощі, ми не зійшли з дороги ревності та побожності.
Боже, Ти знаєш, що на нашому шляху до неба стоїть не лише сатана та мирська суєта, але й наша схильність до зла; тому смиренно благаємо Тебе щодня: “Не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого”. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.