Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
11:29 П'ятниця 0 93
4-10-2019, 11:29

Ліс святого Франциска

Італійське містечко Ассізі постійно приймає паломників, які прагнуть відвідати місця пов'язані зі святим Франциском та святою Кларою. Вони відвідують історичні храми, монастирі та будинки. Від 2011 року є ще одне місце, яке б дуже сподобалося ассізькому святому. Це Ліс святого Франциска.  
Це не просто прогулянка лісом чи виїзд на природу. Тут замало отримати насолоду від сільського пейзажу і свіжого повітря. Ліс Святого Франциска Ассізького повертає мандрівника до витоків духовності, спонукає до молитви, дарує атмосферу миру і спокою. У цій місцевості на початку XIII століття Франциск Aссізькій, син заможних батьків, почав проповідувати життя у бідності та суворе дотримання християнських заповідей.

Історія лісу налічує вісім століть. Нині це 64 гектари сільської місцевості із дібровами, полянами, оливковими садами і деякими архітектурними пам’ятками. «По суті Святий Франциск був першим екологом в історії. Неможливо ходити цими лісовими стежками і не відчувати його присутності. Тут є невеликий монастир Святого Христа із церковкою, що і презентує історію цього лісу», – розповідає Іларія Борлетті Буїтоні, голова Італійського фонду довкілля.

Зусиллями цього Фонду роками занедбана і забута лісова територія відродилася і повернулася до життя. Після масштабної ландшафтної реконструкції у цьому парку можна здійснити три окремих, але пов’язаних між собою екскурсії. Перша стосується природного різноманіття території, друга розповідає про історію місцевості і третій, так званий «духовний маршрут», який надихає паломника на глибокі роздуми стосовно відносин між людиною і природою.

Паломництво Третього тисячоліття

Окрім пейзажних та історичних особливостей, Ліс Святого Франциска дарує відвідувачам і мистецьку родзинку. На одній із галявин розкинулася сучасна ландшафтна інсталяція під назвою «Третій Рай». Спеціально для Лісу її створив італійський митець Мікеланджело Пістолетто. Він зорав плугом землю і насадив трьома колами 160 оливкових дерев. Повноцінно роздивитися «Третій Рай» митця Пістолетто можна із висоти середньовічної вежі, яка разом з іншими древніми спорудами надає своєрідного колориту місцевості.

«Знак «Третього Раю» символізує безкінечність, яка традиційно зображується двома колами (у формі горизонтальної вісімки). Одне коло символізує все, створене Богом, друге коло – все, що створено людиною. Обидва кола створюють третє коло – це ніби велика утроба, де народжується нова дійсність», – зазначив Мікеланджело Пістолетто.


Як пояснює автор, своєю інсталяцією він поетично намагався представити гармонію Людини і Всесвіту. Не дивно, кажуть, що відвідуючи Ліс Святого Франциска, ніби відкриваєш давні стежки Святого, котрий у цьому лісі повчав християн досконалої гармонії між Людиною і Всесвітом. Тому власники лісової території називають ще цю мандрівку «паломництвом Третього тисячоліття до природи, історії і святого місця».

Радіо Свобода 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 16:05 Понеділок 0 944 Храм святого Флоріана в Шаргороді на Вінниччині 1383 року литовський князь Вітовт подарував землю з прилеглими лісами, де нині розташований Шаргород, Василеві Карачевському, щоб той «вирубав ліс і на сирому корені заснував Княжу Луку». З 1497 року Княжу Луку стали називати Карачевою Пустинею – за іменем першого власника. 1585 року власник цих земель князь Ян Замойський одержав від короля грамоту на спорудження замку, який разом із навколишнім поселенням назвали Шаргородом на честь родоначальника Замойських войовничого Флоріана Шарого.