Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Євхаристійна процесія вулицями Києва
09:47 Понеділок 0 687
4-06-2018, 09:47

Євхаристійна процесія вулицями Києва

«Хіба не знаєте, що ті, які біжать на перегонах, біжать усі, але лиш один бере нагороду? Біжіть так, щоб її осягнути!» (1 Кор 9, 24). Саме ці слова апостола Павла спали на думку під час святкування урочистості Пресвятих Тіла і Крові Христа в Києві.


3 червня о 10-й годинів конкафедральному соборі святого Олександра розпочалася Служба Божа, яка зібрала священиків, богопосвячених осіб і вірних із різних парафій усього Києва.

У проповіді єпископ Віталій Кривицький зазначив, що життя християнина – це дорога до храму і від храму. Згадуючи досвід старших поколінь, які босоніж йшли по 12 кілометрів, аби потрапити на Месу, маємо замислитись, яка сьогодні наша дорога. Чи вона складається з зусиль прийти трохи раніше до початку Служби, аби впорядкувати думки і підготувати серце до такої важливої зустрічі з Богом у Причасті?

Урочистість Тіла і Крові особливо зосереджуєтьсяна таємниці присутності у Пресвятих Дарах Христа, Який забажав бути з нами «по всі дні аж до кінця віку» (Мт 28, 20).

У цей час у Києві саме відбувався марафон («Пробіг під каштанами»). Чи матиме він якесь значення для його учасника або переможця, якщо той не прийде до храму й не віддасть хвалу Богу? Для кожного з нас актуальне питання єпископа Віталія: чи готові ми бути, як той дивакуватий чоловік із глечиком води, який для Христа готує свою світлицю?Після Меси вірні крокували вулицями Києва у процесії, маршрут якої цього року скоротили через марафон. Хода пройшла вулицею Трьохсвятительською через Хрещатик на Михайлівську й повернулася до храму по Костьольній. Свідчення про живого Христа – цю дорогу від храму й до храму – вірні звершили, співаючи пісні та стоячи навколішки перед Євхаристійним Христом на вівтарі.Свідчення віри може бути дивне й незрозуміле для багатьох. Але значно гірше за ганьбу оточення – відпасти від Христа, справжньої виноградної лози. Бо такі гілки всихають і їх спалюють на вогні. Своїм вірним Христос дає повноту радості, яку вони несуть туди, де зможуть нею поділитися.Юлія Бойко
Фото – сестра Алексія Карпусь

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.