Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 квітня, субота
19:41 П'ятниця 0 985
20-04-2018, 19:41

Літургія на кожен день, 21 квітня, субота

(біл) Субота ІІІ Великоднього тижня
Навіть сьогодні, незважаючи на тисячолітній досвід християнства і Церкви, слова Христа є важкими. Отець, як і Син, прекрасно це розуміють і Вони хочуть – через Святого Духа – нам допомагати не лише розуміти ці слова, але їх переживати і бачити їх реалізацію. Цю допомогу відчули учні й вони вже не сумнівалися в тому, хто має слова Вічного Життя.


Або (біл) довільний спомин св. АНСЕЛЬМА, єпископа і Вчителя Церкви

Св. Ансельм з Кентербері народився у 1033 році в Аості (Північна Італія). Вступив до ордену Бенедиктинців у Ле Бек в Нормандії, де з часом став абатом. Як архієпископ Кентербері непохитно боровся за вільність Церкви в Англії, за що був двічі вигнаний. Усе своє життя він ревно прямував до пізнання Бога у світлі віри і розуму. Помер 21 квітня 1109 року.

Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 119).

АНТИФОН НА ВХІД
Поховані з Христом у Хрещенні, * з Ним ви разом також воскресли, * вірою в силу Бога, який воскресив Його з мертвих. * Алілуя. (Кол 2, 12)

КОЛЕКТА

Боже, Ти в джерелі святого Хрещення обдарував новим життям віруючих у Тебе; † оточуй відроджених у Христі постійною опікою, * щоб вони протистояли усякому злу та зберегли благодать Твого благословення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дозволив святому єпископу Ансельму відкривати і проголошувати глибини Твоєї мудрості; † вчини, щоб віра прийшла з допомогою нашому розумові, * а серця наші полюбили істини, в які Ти наказав вірити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 9, 31-42
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Церква по всій Юдеї, Галілеї та Самарії мала мир; вона споруджалася і ходила у Господньому остраху, та втіхою Святого Духа зростала. Сталося так, що коли Петро обходив усіх, прибув він і до святих, які жили в Лідді, знайшов там одного чоловіка на ім’я Еней, котрий вісім років лежав у ліжку, бо був паралізований. І сказав йому Петро: «Енею, зціляє тебе Ісус Христос! Устань і застели собі сам!» І той відразу встав. Побачили його всі, які жили в Лідді та в Сароні, і навернулися до Господа. А в Йопії була одна учениця на ім’я Тавита, що в перекладі означає Газель; вона була сповнена добрих діл і милостинь, які чинила. А сталося так, що вона тими днями захворіла й померла. Обмили її й поклали у верхній кімнаті. Оскільки Лідда була близько до Йопії, то учні, почувши, що Петро там, послали до нього двох мужів, благаючи: «Не барися прийти до нас!» Уставши, Петро пішов з ними. Коли прийшов, завели його до верхньої кімнати. Всі вдови обступили його, плачучи й показуючи одяг і покривала, які робила Газель, коли була з ними. А Петро, випровадивши всіх і схилившись на коліна, помолився. І повернувшись, сказав тілу: «Тавито, встань!» Вона розплющила свої очі і, побачивши Петра, сіла. Подавши їй руку, він підвів її. І, покликавши святих і вдовиць, він поставив її перед ними живою. Це стало відомо по всій Йопії, і багато людей повірили в Господа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 14-15. 16-17
Чим я віддячу за дари Господні?
Чим я Господу віддячу *
за все добро, яке мені дав Він?
Я підійму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє!
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом!
Дорогоцінна в очах Господніх *
смерть Його побожних.
О Господи, я Твій слуга, я Твій слуга і син Твоєї слугині. *
Ти розірвав мої кайдани,
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 63б. 68б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 60-69
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу чимало Ісусових учнів, почувши це, казали: «То тверде слово! Хто може його слухати?» Ісус же, знаючи в собі, що Його учні нарікають через це, сказав їм: «Чи це вас збурює? А що ж буде, як ви побачите, що Син Людський підіймається туди, де був раніше? Це Дух є тим, хто оживляє, а тіло ж ніяк не допомагає. Слова, які Я вам сказав, – це Дух і це життя. Але є деякі з вас, які не вірять!» Ісус із самого початку знав, хто є ті, які не вірять, і хто є той, котрий Його зрадить. І Він казав: «Тому Я сказав вам, що ніхто не може прийти до Мене, якщо йому не було дано від Отця». Від того часу багато хто з Його учнів відійшов геть і вже не ходив з Ним. Тоді Ісус сказав Дванадцятьом: «Може, і ви хочете відійти?» А Симон-Петро відповів Йому: «Господи, до кого ми підемо? Ти маєш слова вічного життя; і ми повірили й пізнали, що Ти є Святий Божий!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь дає нам слова життя вічного; тож за заступництвом Пресвятої Діви Марії, Божої Матері, вознесімо до Нього наші прохання:
1. За посередництвом Марії, Матері Церкви, молімося за Святі- шого Отця, котрий, як святий Петро, звершує паломництва до Церкви в багатьох країнах, щоб він скрізь укріплював віру в серцях людей.
2. За посередництвом Богородиці молімося за всіх жінок, щоб вони своїм піклуванням про ближніх були прикладом наслідування Христа.
3. За посередництвом Допомоги Вірних молімося за наших близьких, щоб вони завжди отримували Божу допомогу у своєму житті.
4. За посередництвом Марії, Прибіжища грішників, молімося за тих, хто під час великодніх свят ще не прийняв Христа у своє серце, щоб вони відчули жаль за гріхи і щиро покаялися.
5. За посередництвом Марії, Цариці Святих, молімося за всіх померлих, щоб Господь помилував їх і прийняв до сонму святих на небесах.
6. За посередництвом нашої Непорочної Владичиці молімося за нас самих, щоб ми, не зважаючи на труднощі та спокуси, завжди йшли за Ісусом.

Господи, Ти вислуховуєш наші прохання. За заступництвом Твоєї Матері обдаруй нас своєю милістю і прийди на допомогу тим, хто її потребує. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво приношення своєї родини, * щоб перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отче, молю, щоб усі в Нас були одно, * щоб світ увірував, що Ти Мене послав. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює на віки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.