Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Африканський богослов про неприйнятність трайбалізму в Церкві
11:32 Четвер 0 1 161
22-02-2018, 11:32

Африканський богослов про неприйнятність трайбалізму в Церкві

«Коли в Католицькій Церкви, суть якої означає сопричастя, братерство, єдність, віряни починають ділитися через етнічні та племінні питання, ми повинні серйозно запитати себе: чи ми дійсно зрозуміли значення нашої віри?» – наголошує африканський богослов Дональд Заґоре з Товариства африкаських місій, коментуючи в інтерв’ю для інформагентства «Fides» ситуацію, що склалася в нігерійській дієцезії Ахіари.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Згадані події розпочалися в цій церковній структурі наприкінці 2012 року, призвівши до нещодавньої відставки єпископа, якого місцеві священики та вірні відмовилися прийняти, як свого ієрарха, вважаючи його «чужим» на своїй землі. «На жаль, – зауважує о. Заґоре, – бачимо, що кров культурної, етнічної, племінної приналежності залишається сильнішою від священної води Хрещення».

На думку місіонера, поняття Церкви як «Божої родини» часто здається позбавленим змісту. «Ми дедалі більше віддаляємося від “Церкви, як Божої родини” до племінної Церкви. І слід рішуче наголосити, що така настанова не має нічого спільного з християнською. Трайбалізм жодним чином не притаманний Церкві Ісуса Христа. Єдиною цінністю в ній є бажання служити Богові, піддаючись Його волі, волі, яка виявляє себе словами любові. Як Христос, ми повинні категорично відмовитися від того, щоби дозволяти полонити себе племінними чи етнічними зв’язками, але бути відкритими до вселенського, до кожної людини, незважаючи на її культурне, расове чи етнічне походження».

У цьому контексті богослов нагадує слова святого Павла, що «у Христі нема ні юдея, ні грека, ні раба, ні вільного, ні чоловіка, ні жінки, бо всі ви – одно в Христі». На його думку, саме в цьому напрямку слід невідкладно зосередити ефективну душпастирську працю.

За темою:
Бунтівна дієцезія в Нігерії на шляху до примирення
Четверо британських місіонерів викрадені в Нігерії
Співчуття Папи Франциска у зв’язку із збройним нападу на католицький храм в Нігерії
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 123 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.