Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пам’ять про нього живе у людських серцях
12:31 Середа 0 233
23-08-2017, 12:31

Пам’ять про нього живе у людських серцях

23 серпня припадає річниця смерті о. Анджея Гладисевича, невтомного пастиря Волинської та Подільської землі у важкі роки переслідувань та війни.
Народився у 1914 р. в Посада Гурна Краківського воєводства у Польщі. 23 квітня 1939 року, після закінчення Луцької духовної семінарії, був рукоположений у священники. Спочатку – вікарій у ковельській та острозькій парафіях, а з 1940 р. – настоятель парафії Пресвятого Серця Ісуса у Володимирі-Волинському. Під час війни о. Анджей організував їдальню для потребуючих, та ризикуючи життям, активно допомагав партизанам.
Заарештований 4 січня 1945 р. та був засуджений на строк 7 років і на п’ять років позбавлення громадянських прав. Перебував у таборі Ягринлаг (Архангельська область), потім у Норильських таборах. За організацію акції спротиву, з вимогами дотримання прав в’язнів, 19 травня 1950 р. був осуджений на 10 років виправно-трудових робіт та на 5 років позбавлення прав.
Звільнений 28 червня 1956р. Після звільнення поїхав в м. Шаргород Вінницької області. Пізніше кс. Анджей Гладисевич працював у Полонному (Хмельницька область). З 1965 року – настоятель у Гречанах, потім додалися ще Городок, Летичів… Священик доїжджав до Кам’янця-Подільського, Рівного, Любара, Старокостянтинова, Здолбунова, Славути, Шепетівки… Завдяки старанням о. Анджея був відремонтований 400-літній храм у Полонному.
Важка праця, табори далися взнаки – священику поставили діагноз «лімфолейкоз». Але навіть тоді, коли вже не було сил навіть стояти, о. Анджей Гладисевич відправляв Месу сидячи.
Невтомний трудівник на Божій ниві відійшов до вічності 24 серпня 1983 року. На його похорон зібралося понад чотири тисячі людей, які прийшли помолитися і віддати останній уклін своєму пастирю.
У пам’яті парафіян та всіх, хто його знав, о. Анджей Гладисевич залишився як незломний і ревний священик, лагідний і терпеливий сповідник, чия справжня віра принесла щедрі плоди.
Вічний спочинок даруй йому, Господи…
Джерело: Луцька дієцезія

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий