Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 вересня, середа
18:07 Вівторок 0 744
24-09-2019, 18:07

Літургія на кожен день, 25 вересня, середа

(зел) Середа ХХV звичайного тижня
До проповідування Євангелія покликані не тільки священики, єпископи, диякони, ченці та черниці. До євангелізації покликані також і миряни. Священик проповідує в храмі, на катехезі. Але справжня війна зі злом і труднощами починається після виходу з храму. І власне тоді миряни можуть показати свою вірність Христу. І власне тоді миряни можуть стати Апостолами Ісуса. Можуть нести Його в родинний дім, до місця праці, до друзів. Своїм словом і життям ми повинні нести Ісуса тим людям, які є далеко від Нього, або Його не знають. Ми всі є Апостолами, тобто посланцями.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Езр 9, 5-9
Читання з Книги Езри.
Я, Езра, під час вечірньої жертви підвівся з мого смут­ку й, у ро- зірваній одежі та плащі, впав на коліна й зняв руки свої до Господа, Бога мого. І промовив: «Боже мій! Я соромлюсь і стидаюсь підвести обличчя моє до Тебе, Боже мій, бо беззаконня наші розмножились понад нашу голову, і провина наша сягає аж до небес. Від часів наших батьків ми у великій провині аж по цей день, за беззаконня наші ми були видані – ми, царі наші й свяще­ники на- ші – в руки царів чужоземних, під меч, у полон, на грабунок, на ганьбу, як воно і є нині. А тепер на корот­кий час зійшло на нас милосердя від Господа, Бога нашо­го, щоб зберегти нашу решту і да- ти нам сталий притулок у святому своєму місці, щоб прояснив наші очі Бог наш і дарував нам трохи розради в нашім рабстві, бо ми раби, але й в нашім рабстві не покинув нас Бог наш. Він прихи­лив до нас милість перських царів, щоб дати нам розра­ду, воздвигнути дім Бога нашого, відбудувати його руїни й вивести нам мури в Юдеї та в Єрусалимі». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Тов 13, 2. 3-4а. 4бвг. 5. 8
Благословен Бог, що живе повіки.
Благословен Бог, котрий живе повіки; *
Царство Його триває вічно.
Адже Він карає і милує, †
зводить униз аж до безодні і наверх виводить; *
ніхто руки Його не уникне.
Сини Ізраїля, Його славте *
серед народів,
бо Він розвіяв вас проміж ними, *
і там показав свою велич.
Возвеличуйте Його перед усіма живими, *
бо Він – Господь і Бог наш,
Він Отцем є нашим *
по віки вічні.
Він вас карає за беззаконня ваші, *
і вас усіх помилує знову
та збере вас з усіх народів, *
де б ви розсіяні не були.
Я в землі мого заслання Його прославляю, *
показую потугу й велич Його народові грішних.
Наверніться, грішники, †
чиніть перед Ним справедливість. *
Хто знає, чи Він не зглянеться над вами †
і не виявить вам милосердя?

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 1-6
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус покликав Дванадцятьох і дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хвороб. І послав Він їх проповідувати Боже Царство і зціляти не­дужих. І сказав Він їм: «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ні двох одежин не майте. І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти від­ходьте. А як хто не прийме вас, то, вихо- дячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг – на свідчення проти них». І, вийшовши звідти, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа силою Святого Духа підтримувати святу Церкву та її дітей, які в сучасному світі продовжують місію апостолів:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, уповаючи на слова Христа, не зважала на труднощі та перепони і проповідувала Євангеліє всім народам.
2. Молімося за місіонерів, щоб їхня апостольська діяльність сприяла зміцненню миру та співпраці між народами.
3. Молімося за нові, численні місійні покликання, щоб Блага Вість про Христа проповідувалася всім людям.
4. Молімося за катехетів-мирян, щоб своєю працею вони допомагали священикам, а Господь благословляв усі їхні благі починання.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і обдарував вічним спочиванням у Христі.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не нарікали на бідність, але, вдивляючись в убогого Христа, покладалися на Боже Провидіння.
Всемилостивий Отче, підтримуй свої ми благодатями працю своїх слуг, священиків і місіонерів, і вчини, щоб ми своїм праведним життям були для світу апостолами Твого миру. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.