Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа відвідав Едіт Брук, свідка жахіть Голокосту
12:45 Неділя 0 453
21-02-2021, 12:45

Папа відвідав Едіт Брук, свідка жахіть Голокосту

Письменниця єврейського походження, яка довший час проживає у Римі, минулого року дала інтерв’ю для «L’Osservatore Romano» з нагоди Дня пам’яті. Зворушений її свідченням, Святіший Отець забажав відвідати її.
Про це повідомляє Vatican News.

В суботу, 20 лютого 2021 року Папа Франциск залишив Ватикан та прибув з приватним візитом до Едіт Брук, поетеси, що пережила Голокост, відвідавши її помешкання в центрі Риму. Дві третіх свого життя 90-річна письменниця єврейського походження, що є уродженкою Угорщини, проживає в Італії. Минулого року ватиканський часопис «L’Osservatore Romano» зробив з нею інтерв’ю, приурочене до Дня пам’яті жертв Голокосту. Прочитавши це свідчення про пережиті жахіття, Святіший Отець був дуже вражений і забажав зустрітися з нею.

«Я прибув до Вас, аби подякувати Вам за свідчення та щоб віддати шану народові-мученикові шаленства нацистського популізму. Тож щиро повторюю слова, сказані від щирого серця в Яд Вашем і які повторюю перед кожною людиною, що подібно до Вас багато вистраждала з цієї причини: Господи, від імені людства прошу прощення», – сказав Папа під час розмови з Едіт Брук.

Як повідомляє Ватиканський прес-центр, під час годинної розмови було відзначено хвилини світла, якими було всіяне пекло концтабору, відбувся обмін думками про страхи та надії теперішнього часу, підкреслюючи цінність пам’яті та роль літних людей у її збереженні та передаванні молодшим поколінням. Під час розмови був присутній також директор «L’Osservatore Romano» Андреа Монда. Папа Франциск подарував письменниці підсвічник-менору та «Вавилонський Талмуд».
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.