Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 січня, четвер
19:01 Середа 0 437
19-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 20 січня, четвер

(зел) Четвер ІІ тижня звичайного періоду
Ісус викликав загальне здивування у всіх, хто приходив до Нього. Кожен хотів Його торкнутися, відчути Його оздоровлюючу міць і позбутися страждань, фізичних або духовних. Сьогодні Ісус торкається нас і зцілює у Таїнствах. А ми повинні прикласти зусилля, щоб якомога частіше використовувати цю велику благодать.
Або (черв) довільний спомин св. ФАБІАНА, папи і мученика
Св. Фабіан керував Римською Церквою у 236-250-х роках. На цій посаді відзначався ревністю і розсудливістю; скориставшись перервою у переслідуваннях, організував церковну адміністрацію. Він був одним з перших мучеників, які загинули під час переслідувань християн за Деція. Був похований у катакомбах Калікста.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 125)
Або (черв) довільний спомин св. СЕВАСТІАНА, мученика
Св. Севастіан, згідно з переказами, був римським офіцером. Як християнин утверджував своїх братів у вірі. Був убитий близько 300 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його тіло поховали в катакомбах біля Віа Аппіа.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 125)

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспі вує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти є славою Твоїх священиків, † вчини, просимо, щоб ми за заступництвом святого Фабіана, Папи і мученика, зміцнювалися у вірі, яку він визнавав, * і гідно Тобі служили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, даруй нам духа мужності, * щоб ми за прикладом святого мученика Севастіана вчилися слухати більш Тебе, ніж людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 18, 6-9; 19, 1-7
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями, коли Давид повертався, вбивши філістимлянина, вийшли жінки з кожного міста Ізраїля цареві Саулові назустріч, з радості ж співали і танцювали під звуки бубнів та цимбалів. Жінки, танцюючи, повторювали приспів: «Саул побив тисячі, а Давид – десятки тисяч». Саул дуже розсердився, і не сподобалось йому це слово. Він сказав: «Давидові дали десятки тисяч, а мені тисячі, йому бракує хіба царства!» І з того часу дивився Саул на Давида скоса. Саул сказав Йонатанові, своєму синові, й усім своїм слугам, що треба Давида вбити. Йонатан же, син Саула, був дуже прихильний до Давида, і попередив його словами: «Саул, мій батько, наважився тебе вбити. Гляди ж, остерігайся завтра: сиди потай, заховайся! Я ж вийду й стану коло батька в полі, де ти будеш, і розмовлятиму про тебе з батьком, і що побачу, про те сповіщу тебе». Йонатан говорив Саулові, своєму батькові, добре про Давида, кажучи йому: «Нехай цар не грішить проти слуги свого Давида, бо він не провинився проте тебе, й те, що він зробив тобі, дуже корисне. Він виставляв своє життя на небезпеку, він убив філістимлянина, й Господь через нього дав усьому Ізраїлеві велику перемогу: ти сам те бачив і веселився. Навіщо ж гріх на себе брати, кров невинну проливати, вбиваючи Давида без причини?» Послухав Саул Йонатана й поклявся: «Так певно як Господь живе, він не помре!» Покликав тоді Йонатан Давида і, передавши йому всю оцю розмову, ввів Давида до Саула, й був він при ньому, як і раніше. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 56, 2-3. 9-10аб. 10в-11. 12-13
Не убоюся – я довіривсь Богу.
Помилуй мене, Боже, бо мене потоптала людина, *
весь день ворогує, мене гнобить.
Мої вороги весь день знущалися наді мною, – *
адже безліч тих, які нападають на мене, Всевишній.
Ти добре знаєш мої блукання. *
Збери у свою посудину мої сльози!
Хіба вони не записані у Твоїй книзі? *
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
мої вороги геть розбіжаться.
Ось пізнав я, *
що Бог зі мною.
Перед Богом віддаватиму хвалу Слову, *
у Господі віддаватиму хвалу Слову.
На Бога я покладаю надію, – *
тож не буду боятися! Що заподіє мені людина?
На мені, о Боже, Твої обітниці, *
тож Я принесу Тобі жертви подяки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 7-12
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі свої ми учнями відійшов до моря, і великий натовп пішов за Ним з Галілеї та з Юдеї, з Єрусалима та з Ідумеї; а також великий натовп із Зайордання, з Тира й Сидона, почувши, що робив Він, зібрався до Нього. І сказав своїм учням мати напоготові човен для Нього, щоб народ не тіснив Його; бо Він оздоровив багатьох, тож ті, хто мав недуги, кидалися до Нього, аби до Нього доторкнутися. І нечисті духи, коли бачили Його, падали долілиць перед Ним і кричали, вигукуючи: «Ти – Син Божий!» Та Він суворо наказував їм, щоб не виявляли Його. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Люди поспішали до Ісуса зі своїми проханнями та турботами; і ми з упованням іді мо до Нього та вознесі мо до Господа наші молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Хри­стове Євангеліє усім народам, змінювала обличчя землі.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб добрий Господь обда­рував його міцним здоров’ям і благословив його працю.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про бла­го довірених їм країн і не забороняли людям вільно спові­дувати віру в Бога.
4. Молімося за нові священицькі та чернечі покликання, щоб завжди було достатньо проповідників Христового Євангелія.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і від­крив перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми прикладом свого істинно християнського життя приводи­ли наших ближніх до Христа.
Господи наш і Спасителю, єдиний Учителю людських душ, вислухай наші молитви і допоможи усім нам осягнути спасін­ня. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлі бом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.