Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 січня, четвер
19:01 Середа 0 232
20-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 21 січня, четвер

Ісус викликав загальне здивування у всіх, хто приходив до Нього. Кожен хотів Його торкнутися, відчути Його оздоровлюючу міць і позбутися страждань, фізичних або духовних. Сьогодні Ісус торкається нас і зцілює у Таїнствах. А ми повинні прикласти зусилля, щоб якомога частіше використовувати цю велику благодать.

Св. АГНЕСИ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Св. Агнеса, молода римлянка, загинула мученицькою смертю на зламі ІІІ і ІV століть. На її могилі вже за часів Костянтина була побудована базиліка. Її ім’я згадується у Римському Каноні. Святі Амвросій та Папа Дамазій славили її як взірець християнських дів.

АНТИФОН НА ВХІД
Блаженна діва, яка зрікаючись себе і взявши свій хрест, * була принесена у жертву Господу – * Нареченому дів і Владиці мучеників.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти вибираєш те, що є слабким в очах світу, щоб засоромити те, що міцне, † вчини милостиво, щоб ми наслідували стійкість у вірі святої Агнеси, Твоєї мучениці, * якої народження для неба ми сьогодні святкуємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 7, 25 – 8, 6
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ісус, будучи завжди живим, може завжди спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, аби заступатися за них. Такого потрібно було нам Первосвященика: святого, невинного, непричетного до зла, відділеного від грішників, вищого за небо. Він не має потреби щодня, як первосвященики, приносити жертви, – спочатку за свої гріхи, а потім за гріхи народу, бо Він це зробив один раз, принісши самого себе. Адже Закон велів наставляти первосвящениками людей, які мають немочі, а слово клятви, що після Закону, настановило навіки досконалого Сина. У тому, про що я веду мову, головним є ось що: ми маємо такого Первосвященика, який сів на небі праворуч престолу Величності. Він – Служитель святині та істинного намету, який поставив Господь, а не людина. Адже кожний первосвященик настановляється на те, аби приносити дари й жертви, тому й потрібно, щоб і Він мав що принести. Тому, коли б Він був на землі, то не був би священиком, адже є ті, які приносять дари за Законом, які служать образові й тіні небесного, як було вказано Мойсеєві, коли мав спорудити намет: «Пильнуй, кажу, зроби все за зразком, який був показаний тобі на горі!» А тепер Він прийняв значно краще служіння, оскільки Він є Посередником кращого завіту, узаконеного на кращих обітницях.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17
Приходжу Божу виконати волю.
Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».
У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».
Я благовістив правду *
на великому зібранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.
Хай звеселяться і відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 7-12
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі своїми учнями відійшов до моря, і великий натовп пішов за Ним з Галілеї та з Юдеї, з Єрусалима та з Ідумеї; а також великий натовп із Зайордання, з Тира й Сидона, почувши, що робив Він, зібрався до Нього. І сказав своїм учням мати напоготові човен для Нього, щоб народ не тіснив Його; бо Він оздоровив багатьох, тож ті, хто мав недуги, кидалися до Нього, аби до Нього доторкнутися. І нечисті духи, коли бачили Його, падали долілиць перед Ним і кричали, вигукуючи: «Ти – Син Божий!» Та Він суворо наказував їм, щоб не виявляли Його. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святої Агнеси, діви, за її заступництвом вознесімо до Бога наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому здоров’я і сили для керування Церквою.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про моральний поступ своїх громадян і особливо про моральність підростаючого покоління.
3. Молімося про єдність християн, щоб усі вони об’єдналися і жили як одна родина, в якій панує любов і злагода.
4. Молімося за вихователів і вчителів, щоб вони власним життям давали молоді приклад моральності та справедливості.
5. Молімося за померлих родичів та близьких, щоб Господь помилував їх і дав їм радість вічного споглядання Його обличчя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли йти дорогою Божих заповідей і ніколи не покидали її.
Господи, Ти сказав: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого”; вислухай наші смиренні прохання і даруй нам духа самозречення та перемагання самих себе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай дари, які  ми приносимо, споминаючи святу Агнесу, † завдяки Твої й благодаті будуть так само угодними Тобі , * як уподобав Ти її останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація по святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Агнець, що на середині престолу, * води- тиме їх на живі  джерела вод. (Одкр 7, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Агнесу за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, * здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.