Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Католицька Церква втретє відзначатиме Неділю Божого слова
09:01 Середа 0 288
19-01-2022, 09:01

Католицька Церква втретє відзначатиме Неділю Божого слова

Папська Рада сприяння новій євангелізації повідомила деталі про Святу Месу, яку Папа Франциск очолить з нагоди Неділі Божого слова. Під час цього богослужіння вперше буде звершений обряд надання деяким мирянкам служінь лекторату та аколітату, а також обряд поставлення в інституційне служіння катехита.
Про це пише Vatican News.

Папська Рада сприяння новій євангелізації оприлюднила прес-реліз, в якому повідомляє про відзначення 23 січня 2022 року Неділі Божого слова, завдяки якій Церква хоче підкреслити присутність Господа в житті людини. «Він справді прямує разом з нею, – читаємо в заяві, – і Він присутній через слово, як це виражено в логотипі цієї Неділі, що черпає натхнення з біблійної розповіді про учнів, які, перебуваючи на дорозі до Емауса, повторюють з Господом Святе Письмо, дозволяючи Йому навчати і просвітлити себе».

З цієї нагоди в базиліці Святого Петра відбудеться Свята Меса, яку очолить Папа Франциск. Відповідно до чинних санітарних норм, пов’язаних з пандемією, у цьому богослужінні, що розпочнеться о 9:30, зможуть взяти участь не більше двох тисяч осіб. Кожен з учасників Святої Меси отримає в дарунок від Святішого Отця книжку, що містить коментарі Отців Церкви до четвертого і п’ятого розділів Євангелії від Луки.

Надання церковного мандату лекторату та аколітату


Під час цього богослуження вперше відбудеться поставлення деяких мирянок, а також чоловіків у служіння лекторату та аколітату. Жінки і раніше здійснювали ці служіння, але ще донедавна інституційне служіння могли отримати лише особи чоловічої статі. Апостольським листом motu proprio «Spiritus Domini», опублікованим 10 січня 2021 року, Папа Франциск постановив, що настановленими читцями й аколітами можуть стати також і жінки. У неділю Божого слова в бализіці Святого Петра лекторат і аколітат отримають деякі миряни і мирянки, що походять з Південної Кореї, Пакистану, Ґани та з різних частин Італії.

Поставлення мирян в інституційне служіння катехита

Єпископ Риму звершить також обряд поставлення деяких мирян в інституційне служіння катехита. Двоє з цих мирян походять з Перу, ще двоє – з Бразилії, і по одному – з Ґани, Італії та Іспанії. Інституційне мирянське служіння катехита було встановлене Папою Апостольським листом motu proprio «Antiquum ministerium», опублікованим 10 травня 2021 року. У грудні того ж року Конгрегація Божественного культу та дисципліни Святих Таїнств оприлюднила Editio typica (взірцеве видання) латинською мовою «Обряду поставлення в катехити».
Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 157 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.