Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинали Ґрек і Кох: нагода молитися, щоб Синод став промоутером єдності
14:01 Вівторок 0 243
18-01-2022, 14:01

Кардинали Ґрек і Кох: нагода молитися, щоб Синод став промоутером єдності

В рамках Тижня молитов за єдність християн очільники Генерального Секретаріату Синоду Єпископів і Папської Ради сприяння єдності християн заохочують молитися за те, щоби дворічний Синод, який триває у Католицькій Церкві, сприяв єдності між християнами.
Про це пише Vatican News.

«Як синодальність, так і екуменізм – це процеси, щоби прямувати вперед разом», – писали наприкінці жовтня минулого року кардинали Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, і Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, в спільному листі, адресованому відповідальним за екуменізм в єпископатах світу. В листі, присвяченому синодальному процесові, що триває в Католицькій Церкві, вони зазначали, що одним із дарів, який католики можуть отримати від християн інших конфесій, є «їхній досвід і розуміння синодальності».

Запрошення ділитися дарами

Напередодні Тижня молитов за єдність християн, який від 18 до 25 січня 2022 року відбуватиметься на тему «Ми бачили його зорю на сході і прийшли поклонитися йому», кардинали Кох і Ґрек поширили спільне звернення, в якому називають цей період слушною нагодою для того, щоб «разом з усіма християнами молитися за те, щоби Синод посприяв єдності». У світлі цьогорічної теми Тижня, яка почерпнута з розповіді про волхвів, які прийшли поклонитися новонародженому Ісусові, автори заяви зазначають, що подібно до мудреців, також і християни «прямують разом під проводом того самого небесного світла та зустрічаючи таку саму темряву світу».

«Також і вони, – йдеться в заяві, – покликані разом поклонитися Ісусові та відкрити свої скарби. Усвідомлюючи нашу потребу в супроводі та в багатьох дарах наших братів і сестер у Христі, запрошуємо їх прямувати разом з нами протягом цих двох років та щиро сподіваємося на те, що “відкривши свої скарби”, зможемо ділитися дарами, які Святий Дух вилив на різні християнські спільноти».

Звернення завершується молитвою, натхненою темою Тижня молитов: «Отче небесний, як волхви подорожували до Вифлеєму під проводом зорі, так само Своїм небесним світлом спрямовуй Католицьку Церкву прямувати разом з усіма християнами протягом цього синодального періоду. Подібно до того, як волхви в єдності поклонилися Христові, приведи і нас якнайближче до Твого Сина та відкрий наші скарби на обмін дарами, щоб ми стали знаком єдності, якої Ти бажаєш для Церкви та для всього створіння. Просимо цього через Христа, Господа нашого. Амінь».
Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 157 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.