Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Ґрек про синодальний процес: «Креативність в організації консультацій Божого люду – ознаки дії Святого Духа»
17:01 П'ятниця 0 363
19-11-2021, 17:01

Кардинал Ґрек про синодальний процес: «Креативність в організації консультацій Божого люду – ознаки дії Святого Духа»

Звертаючись до учасників Генеральної Асамблеї Єпископської Конференції США, Генеральний Секретар Синоду Єпископів підкреслив, внесок місцевих Церков і підсумки консультацій з Божим людом, які робитимуть єпископські конференції, є дарами, які кожна Церква пропонує іншим Церквам та Вселенській Церкві.
Про це пише Vatican News.

Генеральний Секретар Синоду Єпископів кардинал Маріо Ґрек звернувся у відеопосланні до учасників Генеральної Асамблеї Єпископської Конференції США, що відбувалась в Балтіморі від 15 до 18 листопада 2021 року. У контексті першого етапу XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», що розпочався у жовтні цього року, кардинал Ґрек підкреслив, що цей Синод – це духовний шлях, натхненний і керований Святим Духом.

Різні аспекти синодальності

«Різні свідчення, які ми отримали, та креативність, з якою єпископські конференції, дієцезії, парафії чи асоціації організовують консультації Божого люду, є ознаками того, що Святий Дух діє», – наголосив він, додаючи, що синодальність – це спосіб бути Церквою. Перелічуючи основні аспекти синодальності, ієрарх зазначив, що вона допомагає нам усвідомити, що ми всі перебуваємо на спільному шляху до Бога; спонукає до діалогу задля того, аби розпізнати Божу волю; синодальність заохочує докладати зусилля у поглиблення стосунків з Церквою в усіх вимірах її життя; сприяє поширенню культури діалогу та спільного прийняття рішень; синодальність спонукає усіх членів Церкви брати на себе відповідальність; вона закликає також до місійної діяльності у світі, в якому живемо.

Взаємообмін дарами


Пригадуючи, що XVI Асамблея Синоду Єпископів має три етапи – дієцезіальний, континентальний та вселенський, – кардинал Ґрек підкреслив, що внесок місцевих Церков і підсумки консультацій з Божим людом, які робитимуть єпископські конференції, є дарами, які кожна Церква пропонує іншим Церквам і Вселенській Церкві, у світлі принципу католицькості, сформульованої II Ватиканський Собором, який стверджує, що «всі вірні, розсіяні по всьому світу, перебувають у сопричасті одні з одними у Святому Дусі».

Важливість внеску місцевих Церков

«У цій логіці взаємообміну дарами між Церквами, – наголосив Генеральний Секретар Синоду Єпископів – важливий кожен внесок у розуміння Синодальної Церкви. Всупереч припущенням багатьох, не існує жодних письмових висновків, немає бажання нав’язувати певний спосіб мислення. Є бажання слухати Святого Духа, слухаючи одні одних. Ми також не вважаємо, що існують посади, які мають більшу цінність, ніж інші. Секретаріат бажає заохочувати слухання на всіх рівнях життя Церкви і самому брати участь у цьому процесі слухання, щоб почути голос Живого Бога».

На завершення кардинал Ґрек закликав членів Єпископської Конференції США не боятися слухати голос своєї пастви й не боятися поділяти із Секретаріатом Синоду результати опитування, проведеного серед вірних. «Зі свого боку, як Секретаріат Синоду, ми будемо раді, якщо зможемо допомогти та підтримати вас на різних етапах синодального процесу», – додав він на завершення.
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.