Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 січня, неділя
19:01 Субота 0 490
15-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 16 січня, неділя

(зел) ІІ Неділя звичайного періоду
Об’явлення Христа в Кані здається трохи дивним. Він сам не мав наміру об’являтися. І до того ж, ініціативу проявляє жінка. Це вона помічає конкретну проблему, яка може бути вирішена тільки Божим Сином. Тут немає гідності поклону трьох мудреців, чи величі об’явлення Христового Хрещення. Є тільки просте святкування весілля, яке чудо рятує від краху, а водночас учні увірували..

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспі вує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 62, 1-5
Читання з Книги пророка Ісаї.
Заради Сіону я не замовкну, Єрусалиму заради не втихну, аж доки, мов світло, не засяє його справедливість, і не запалає, наче смолоскип, його спасіння. Тоді  народи побачать твою справедливість, усі  царі  – твою славу. І зватимуть тебе вже новим ім’ям, яке виречуть Господні уста. Блискучою короною в руці  Господній будеш, царським вінцем у долоні Бога твого. Не зватимуть більше тебе: «Покинута», не зватимуть твою землю: «Полишена», а зватимуть тебе: «Моя у ній утіха», а твою землю: «Заміжня», бо Господь тебе уподобав, і земля твоя матиме чоловіка. І як одружується хлопець з дівчиною, так твій Будівничий одружиться з тобою. Як наречений раді є нареченою, так Бог твій радітиме тобою. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2а. 2б-3. 7-8а. 9-10а і в
Усім звіщайте про діла Господні.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, *
Його Ім’я благословляйте.
День у день сповіщайте про Його спасіння. *
Звістіть між язичниками Його славу,
серед усіх народів – *
Його діла дивовижні.
Покоління народів, віддайте Господу, *
віддайте Господу славу і силу,
віддайте Господу, *
Імені Його, славу.
Поклоніться Господу – оздобленому у святість. *
Нехай уся земля затремтить перед Його обличчям.
Сповістіть між народами: «Господь воцарився!» *
Він справедливо буде судити народи!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 4-11
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корі нтян.
Брати! Дари є різноманітні, а Дух – той самий. І служіння різноманітні, а Господь той самий. І дії різноманітні, а Бог той самий, – що діє усе в усіх. Кожному дається виявлення Духа на спільну користь. Одному Дух дає слово мудрості, і ншому – слово знання тим же Духом, і ншому – віру тим же Духом, іншому – дари оздоровлень тим самим Духом, іншому – робити чудеса, іншому – пророкувати, іншому – розпізнавати духів, іншому – різні мови, і ншому – пояснення мов. А все це робить один і той же Дух, даючи окремо кожному, як хоче. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Сол 2, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог покликав нас проповіддю Євангелія,
щоб ми осягнули славу Господа нашого Христа Ісуса.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 2, 1-11
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Третього дня було весілля в Кані Галілейській; була там Мати Ісуса. Був запрошений теж Ісус та учні Його на весілля. Як забракло вина, Мати Ісуса каже Йому: «Не мають вина!» А Ісус їй каже: «Що до того Мені й тобі, жінко? Ще не настала Моя година». Його Мати промовила до слуг: «Зробіть, що тільки Він вам скаже». Було там шість кам’яних посудин на воду для очищення юдеїв; кожна вміщала дві чи три великі міри. Каже їм Ісус: «Наповніть посудини водою!» І наповнили їх аж доверху. Ще каже їм: «Тепер зачерпніть і занесіть до старости бенкетної зали!» – і вони понесли. Коли староста покуштував воду, яка стала вином, – і не знав він, звідки воно, слуги ж, які  зачерпували воду, знали – тоді закликав молодого староста та й каже йому: «Кожна людина ставить спочатку добре вино, а як нап’ються – гірше; ти же зберіг добре вино дотепер!» Такий початок знамень зробив Ісус у Кані Галілейській і виявив славу свою; і повірили в Нього Його учні. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Кожен день наближає нас до Господа і дозволяє краще пізнати Христа, полюбити і побачити Його доброту; просімо в цю неділю про Його благодаті та дари:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона допомагала усім людям пізнати і полюбити Отця Небесного, Його Сина Ісуса Христа та одвічну любов - Святого Духа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів привести до Христа народи різних держав.
3. Молімося за родини, щоб вони будували власне майбутнє та майбутнє своїх дітей на фундаменті Христового вчення.
4. Молімося за талановитих людей, щоб вони завжди використовували свої здібності для прославлення Господа Бога та на благо суспільства.
5. Молімося за всіх померлих, особливо за загиблих українських воїнів, щоб вони взяли участь у небесній трапезі Спасителя.
6. Молімося за нас, які приймають участь у Євхаристійній трапезі Ісуса Христа, нашого Господа, щоб, увірувавши в Ісуса, ми любили Його всім серцем.
Господи Ісусе, Ти на весіллі у Кані на прохання своєї Матері перемінив воду у вино; благоволи же перемінити під час ціє ї Євхаристійної Жертви наші остиглі серця і запали їх своєю любов’ю, щоб ми все палкіше любили Тебе і вірно йшли за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.