Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 січня, неділя
18:02 Субота 0 646
1-01-2022, 18:02

Літургія на кожен день, 2 січня, неділя

(біл) ІІ Неділя після Різдва Господнього
З Євангелія ми дізнаємося, що Ісус – це Слово, що стало Тілом і оселилося між нами. Якщо ми кожної неділі вслуховуємося в голос Бога, то усвідомлюємо собі, що це Слово несе в собі Життя. Пам’ятаймо, однак , щоб почуте слово не залишилося лише в наших вухах. Воно повинно дійти до нашого серця, бо лише тоді наші вчинки, наші думки та наші слова з’єднають нас з Ісусом.

АНТИФОН НА ВХІД
Тоді , як мирна тиша все сповила, * і ніч, поспішаючи, досягла половини свого бігу, * всемогутнє Слово Твоє, Господи, * грянуло з неба, з царських престолів.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, сві тло душ ві рних, † благоволи милостиво наповнити світ Твоєю славою * і явитись усім народам через сяйво Твоєї ясності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 24, 1-2. 8-12
Читання з Книги Сираха.
Похвала мудрості – у ній у самій, у Богові знаходить власну похвалу, серед свого народу проголошує власну славу. У згромадженні Всевишнього вона уста розтуляє, перед Його воїнствами проголошує свою славу, серед свого люду звеличується, у святому згромадженні знаходить захоплення, у людному зібранні обраних прославляється, і між блаженними благословляється, коли каже: «Так запові в мені Творець усього і Той, хто створив мене, намет нап’яв мій та й мовив: “У Якові нехай буде твоя оселя, і твоя спадщина хай буде в Ізраїлі, запусти коріння між Моїми обраними”. Перед віками, в началі Він створив мене, і я повіки існувати не перестану. У святому наметі перед Ним я служила, і укріпилася я у Сіоні. У місті улюбленім Він оселив мене, і в Єрусалимі – влада моя. Я укорінилася у прославленому народі – у частці Господній, у спадщині Його, і у згромадженні святих – моя оселя». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20
Втілене Слово між нас оселилось.
Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.
Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю свою мову, – *
швидко лине Його слово!
Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 3-6. 15-18
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, який поблагословив нас усяким духовним благословенням на небесах у Христі . Оскі льки Він вибрав нас у Ньому перед заснуванням світу, щоб ми були святі й непорочні перед Ним у любові, наперед призначивши нас для того, щоб усиновити собі  через Ісуса Христа, згідно з уподобанням своє ї волі, для прославлення величі своєї благодаті, якою Він обдарував нас в Улюбленому.  Тому і я, почувши про вашу віру, що в Господі Ісусі, та про любов до всіх святих, не перестаю дякувати за вас, згадуючи вас у своїх молитвах, щоби Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа мудрості й об’явлення для Його пізнання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є наді я Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Тим 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слава Тобі Христе, проповідуваний між народами;
слава Тобі, Христе, в Тебе повірили у світі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 1-18 (довше), або Йн 1, 1-5. 9-14 (коротше)
† Читання святого Євангелія від Йоана.
В началі було Слово, і Слово було в Бога, і Богом було Слово. Воно в началі було в Бога. Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало. У Ньому було життя, – і життя було Світлом людей. І Сві тло світить у темряві, й темрява Його не охопила. З’явився чоловік, посланий від Бога; ім’я йому Йоан. Він прийшов ради сві дчення, аби засвідчити про Світло, щоб усі повірили через нього. Не був він Світлом, а прийшов засві дчити про Світло. То було справжнє Сві тло, яке приходить у світ: Воно осві чує кожну людину. У сві ті Він був, і світ через Нього постав, і світ Його не пізнав. До своїх Він прийшов, та свої  Його не прийняли. А тим, які  прийняли Його, дав владу стати Божими дітьми, – тим, які вірять у Його Ім’я; тим, які ні від крові, ні від бажання плоті, ні від бажання чоловіка, але від Бога народилися. І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми споглядали славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини.

Кінець коротшого фрагменту
Йоан сві дчить про Нього і волає, кажучи: «Він був тим, про кого я говорив, що Той, хто іде за мною, був переді мною, оскільки був раніше від мене!» Адже з Його повноти ми всі одержали благодать за благодать, оскільки Закон був даний через Мойсея, а благодать та істина з’явилися через Ісуса Христа. Бога ніхто ніколи не бачив, Єдинородний Бог, який у лоні Отця, – Він явив. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слово Боже стало Тілом, щоб людина могла стати дитям Божим; просимо Господа про благодаті, потрібні нам для цього, щоб ми стали більш подібними до Ісуса:
1. Молімося за Святу Церкву, щоб мудрість Божа допомагала їй у провадженні людей до Отця в Небі.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб неустанно обороняв гідність і права кожної людини.
3. Молімося за дітей, щоб батьки вже від перших років вчили їх віри і побожності.
4. Молімося за усіх людей, щоб усвідомили, що наша цінність, згідно Господа Бога, залежить не тільки від нашої молитви, але й від добрих вчинків.
5. Молімося за наших померлих близьких та друзів, щоб Господь обдарував їх радістю вічного життя.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб споглядання слави Христа допомогло нам витривати без гріха.
Господи наш і Отче, це ми, котрих Ти прийняв за Своїх дітей завдяки тому, що Твій Син Ісус Христос став людиною, просимо Тебе, вислухай наші покірні прохання і обороняй нас від зла дочасного. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, освяти складені дари через Народження Твого Єдинородного Сина, * у якому нам вказана дорога правди й обіцяне життя у Небесному Царстві. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Христове № 3-5.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Всім, котрі  прийняли Слово – * тим воно дало право ді тьми Божими стати.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, смиренно благаємо Тебе: † дією цієї тайни очисти нас від схильності до зла * і сповни наші праведні прагнення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.