Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святвечір у християнських родинах
11:00 П'ятниця 0 4 409
24-12-2021, 11:00
Молитви 4 409 0

Святвечір у християнських родинах

Святвечір - час єднання цілої родини навколо великої таємниці Втілення, час примирення та пробачення, святковим побажань та діленням любов'ю. Пропонуємо ознайомитись із його перебігом, аби заздалегідь приготувати все необхідне.  
Приготування святкового столу

Стіл має бути такий великий, щоб усі домашні могли сидіти, і ще одне місце залишилось вільне (так велить традиція). Варто запросити когось, хто самотній. Стіл накривають білою скатеркою, під нею розстеляють сіно – на пам’ять народження Ісуса Христа в яслах на сіні. Посередині столу ставлять одну свічку. З одного боку від свічки кладуть Святе Письмо, відкрите на другій главі Євангелія від Луки, а з другого боку ставлять тарілку з облатками. У кімнаті може бути красиво прикрашена ялинка. Хто має вертеп, хай поставить його біля ялинки на видному місці.
 
Святий вечір

Вечерю треба розпочинати в такий час, щоб всі рідні були вдома і пізніше могли встигнути на Пастирку.

Розпочинаємо без світла, співаючи адвентову пісню, наприклад «Ось Господь Бог прийде». Батько родини запалює свічку, кажучи: Світло Христове!

Всі відповідають: Богу подяка!

Всі моляться: Ангел Господній 

Хтось з учасників читає: 

Слова Євангелія від Луки: «І сталося тими днями, що вийшов указ кесаря Августа переписати всю землю. Цей перепис уперше відбувся, як Сирією правив Кириній. І йшли всі записатися, кожний до свого міста. Пішов і Йосиф з Галілеї, з міста Назарета, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Вифлеємом, – бо був він з дому та з роду Давидового, – записатися з Марією, зарученою з ним жінкою, яка була вагітна. І сталося ж так, що коли вони були там, сповнилися дні, щоб Їй народити. І Вона народила свого Первістка – Сина, сповила Його й поклала в яслах, оскільки в постоялому дворі не було для них місця».
 
Після читання Євангелія батько каже:

Христос сьогодні пригадує нам свій прихід на землю. Бог став людиною, щоб нас примирити з Отцем на небі та всіх людей поєднати у своїй любові. Перш ніж візьмемо облатку і поділимося між собою і з тими, кого ми запросили, огорнемо молитвою всіх тих, кого прагнемо в цей день пригадати і з ким прагнемо бути.
 
Вступ до молитви читає мати. Особисті прохання читають усі члени родини, а всі інші відповідають: Вислухай нас, Господи.
 
Мати каже:

Боже наш, Отче, в цю урочисту годину прославляємо Тебе і дякуємо за ніч, у яку Ти послав нам Сина Ісуса Христа, Господа нашого і Спасителя. Просимо, Тебе, Боже: обдаруй нашу родину даром любові, злагоди і миру.

Усі: Вислухай нас, Господи.

Члени родини:

Молімось за Святішого Отця Н., щоб Дитя Ісус обдарувало його благодатями, потрібними для керування Церквою.

Усі: Вислухай нас, Господи.

Молімось за єпископів, священиків, ченців і черниць, які працюють на наших землях. Обдаруй їх щедрим благословенням.

Усі: Вислухай нас, Господи.

Обдаруй спокоєм цієї ночі наших рідних, близьких, сусідів.

Усі: Вислухай нас, Господи.

Всіх забутих, самотніх, бідних, голодних та хворих на цім світі потіш та зміцни Доброю Новиною цієї Святої ночі. 

Усі: Вислухай нас, Господи.

Наших померлих обдаруй щастям і світлом Твоєї слави.

Усі: Вислухай нас, Господи.
 
Тепер усі читають молитву «Отче наш», тримаючись за руки.

Батько родини каже: 
Господи, наш Боже, Ти дозволив, щоб ця Свята ніч сповнилась сяйвом істинної святості Єдинородного Сина Твого. Дозволь, щоб ми сяяли ясним світлом Твого Сина у нашому щоденному житті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
 
Батько родини бере тарілку з облатками і каже:
 
Найціннішим даром Бога для людей є Ісус Христос. Ми даром Його одержуємо, і тому хочемо давати Його кожному. Цей хліб-облатка є символом того Хліба, який дає вічне життя.
 
Батько подає на тарілці облатки всім, починаючи зі старших. Кожний бере собі облатку (або частину). На початку батько вітає всіх і ділиться облаткою з мамою та іншими членами родини. Потім облаткою діляться всі. 
 
Після ділення облаткою за столом можна прочитати поздоровлення, надіслані близькими для родини.
 
Під час вечері не можна вмикати телевізор, а також на столі не може бути алкогольних напоїв.
 
Під кінець вечері співають колядки. Тоді ж можна обмінятися подарунками.
 
Молитва перед їжею: Благослови Господи Боже нас і ці дари, які з Твоєї доброти споживатимемо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Молитва після їжі: Дякуємо Тобі, Господи Боже, за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

З молитовника "Щоденно з Богом"
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.