Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Роздуми до Розарію на День захисника України
16:49 Понеділок 0 1 197
14-10-2019, 16:49
Молитви 1 197 0

Роздуми до Розарію на День захисника України

Роздуми до радісних таємниць Розарію з нагоди Дня захисника України, які приготувала сестра Антоніна Пухальська CST. 
Перша радісна таємниця - Благовіщення

Увійшовши до неї, ангел сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою! … І ось ти зачнеш в утробі й народиш Сина і назвеш Його Ім’ям – Ісус.» (Лк 1, 28-31)

У таємниці Благовіщення, Марія приймає волю Бога. Це не легка і ясна воля. Однак Марія із повною довірою приймає рішення Бога. Погоджується, щоби Слово стало тілом.

У нашій країні вже п’ятий рік триває війна. Сини та доньки України віддають своє життя, захищаючи суверенітет та цілісність нашої держави і ми прагнемо навіки закарбувати їхній подвиг у нашій пам’яті.

Отче наш, Всемогутній Боже! Просимо Тебе, піклуйся про нашу Батьківщину. Нехай наша країна розвивається в щасті й мирі, а наш народ досягне всього, що потрібне для гідного життя й щастя. Господи, визволи нас від наших недоліків, навчи нас бути працьовитими й терпеливими, щоб ми могли спільно будувати краще майбутнє й не марнували суспільні блага. Благослови наших земляків по всьому світу. Допоможи нам жити у злагоді та братерській єдності. Навчи нас бути корисними нашій Вітчизні й сприяти її всебічному розвитку.

Друга радісна таємниця - Відвідини св. Єлизавети


І сталося, що коли почула Єлизавета привітання Марії, підстрибнуло немовля в її утробі, й Єлизавета сповнилася Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоєї утроби!» (Лк 1, 41-42)


У таємниці Відвідин, Марія ділиться своєю вірою і радістю. Поспішає до людини, яка потребує допомоги. У своїй любові Вона живе для інших.

Війна в Україні триває. Дехто встиг вже «втомитися» і воліє вдавати, що нічого не відбувається, але не люди, які живуть на лінії розмежування, лінії фронту і не волонтери, не капелани, які через своє служіння несуть людям Боже світло. Волонтери не лише розподіляють та роздають гуманітарну допомогу по селах вздовж лінії фронту, але й також приходять, щоби поспілкуватися, читати разом Святе Письмо і роздумувати над прочитаним, займаються з дітьми у садочках та школах.

Молімося про прояви любові до ближнього у наших серцях.

Третя радісна таємниця - Різдво Христове

І сповнилися дні, щоб її народити. І вона народила свого первородного Сина, сповила Його і поклала в яслах, оскільки в гостинному дворі не було для них місця. (Лк 2, 7)

Різдво — для двох. Різдво — для всіх. У місці де поєднується хоча б два серця у молитві й любові, там народжується маленьке Дитятко Ісус. У таємниці Народження Марія є свідком чуда. Бог виконав свою обітницю. Ще ніколи Він не був такий близький до людей. Марія першою Його бачить і приймає, як свого Сина.

Захисникам, військовослужбовцям, випала висока історична місія здійснювати мрію багатьох поколінь наших предків — бути господарями на своїй землі, плекати її і прикрашати своєю працею, у добробуті, безпеці та злагоді ростити дітей. Нехай Господь допоможе їм виконувати цю місію, нехай береже наших захисників та їхні родини і своїм благословенням допоможе пришвидшити перемогу. Сьогоднішнє свято, це свято цілої країни, але можливість святкувати його не під кулями – їхня заслуга. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, але також і погляд у майбутнє.

Четверта радісна таємниця - Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі


Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоб поставити перед Господом, як то записано в Господньому Законі: «Кожне немовля чоловічої статі, яке відкриває материнську утробу, святим для Господа названим буде». (Лк 2, 22-23)

У таємниці Жертвування, Марія знає, що не може мати Сина тільки для себе, бо Він повністю належить Отцю. Інколи треба віддати Богові те, що найцінніше, щоб отримати ще більше.

Захисники України, завдяки вашій відвазі ми відчули, що ми одна країна, одна держава і що у нас спільна мета – захистити свою свободу і незалежність. Ми - різних національностей і релігій, але в цьому виявилася наша сила, бо ми об’єдналися та доповнили міць, хоробрість та досвід один одного.

Молімося сьогодні за тих, хто віддав свій найцінніший скарб — життя, заради нашого мирного неба.

П'ята радісна таємниця - Знайдення Ісуса у храмі

Через три дні знайшли Його в храмі; Він сидів серед учителів, слухав їх та розпитував. Усі, які слухали, дивувалися Його кмітливості та відповідям. (Лк 2, 41-42)

У таємниці Знайдення, Марія зрозуміла, що Її Син прийшов, щоби виконати волю Отця. Водночас Вона переконалася, що Ісуса легко згубити і тяжко знайти.

Саме війна стала причиною того, що люди сірої, прифронтової зони почали шукати Бога: Живого, Справжнього. До війни вони їздили до церкви хіба на Великдень, можливо, ще на Різдво. Там, навіть храм не у кожному селі є. У розмовах часто проскакує, що раніше вони нічого не знали про Бога... А зараз бачиш їхню віру та велику довіру до Бога. Їм більше немає на кого покладатися. І ті, що можуть прийти на Месу, використовують для цього кожну нагоду, а ті що не можуть прийти — чекають священника вдома з великим нетерпінням. Люди спраглі Бога.

Сестра Антоніна Пухальська CST
Молитви 15:00 Субота 1 1 917 Молитва про нові покликання У 2020 році Церква в Україні відзначала Рік молитов про покликання до священницького та богопосвяченого життя. З цієї нагоди була запропонована спеціальна молитва авторства св. Йоана Павла ІІ. З нагоди Тижня молитви про нові покликання молімося нею. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.