Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ватикані відкрився черговий випуск виставки «100 вертепів»
17:50 Понеділок 0 724
14-12-2020, 17:50

У Ватикані відкрився черговий випуск виставки «100 вертепів»

Римська міжнародна виставка «100 вертепів» втретє відкривалася у Ватикані, після того, як була передана під патронат Папської Ради сприяння новій євангелізації. Особливим експонатом цього разу є вертеп з України.
Про це пише Vatican News.

Після інавгурації 11 грудня різдвяного вертепу посередині площі Святого Петра, неподалік, а саме під колонадою, буде інавгуровано ще одну ініціативу, покликану нагадати про цінність різдвяних символів, які Папа Франциск називає засобом євангелізації: під патронатом Папської Ради сприяння новій євангелізації відкривається черговий випуск виставки «100 вертепів».

«100 вертепів» у Ватикані

Починаючи від 1976 року, в Римі у різдвяний період проводиться виставка, покликана підтримати та популяризувати традицію різдвяних вертепів. Її назва вказує на історичний аспект, посилаючись на кількість експонатів, які виставлялися під час перших її випусків. Сьогодні ж відвідувачі мають змогу побачити набагато більшу кількість творів «вертепного» мистецтва в його різних стилістичних вираженнях. Ініціативу започаткувала редакція часопису «Rivista delle Nazioni», але через те, що останніми роками ставало дедалі важче зібрати необхідні ресурси, а утримувати експозицію за кошти, виручені за квитки, перестало бути можливим, виникла загроза її згортання. Свою підтримку мистецькій ініціативі вирішила надати Папська Рада сприяння новій євангелізації, взявши її під свою опіку.

Труднощі, які перед нами поставила пандемія, не спроможні завадити переживанню Різдва як хвилини радості та надії. Беручи до уваги загальні вимоги запобігання зараженням, цьогорічна виставка перемістилася на свіже повітря та оснащена під колонадою Берніні, що обіймає площу Святого Петра.

Розмаїття традицій

Експозиція щороку оновлюється. Твори походять з кількадесяти країн світу: від класичних і дорогоцінних вертепів неаполітанської школи XVIII століття, до композицій, виготовлених дітьми чи особами з особливими потребами. Різним є також матеріал: це корали і срібло, порцеляна та скло, бронза та кераміка, дерево, коване залізо, пап’є-маше і вторинна сировина, тощо.

«100 вертепів» й Україна

У 37-й виставці «100 вертепів», що відбувалася 2012 року, серед 150 експонатів з понад 25 країн світу, були представлені два вертепи з України – робота учнів Тернопільської художньої школи. В цьогорічній експозиції знову присутня різдвяний вертеп з України. Йдеться про твір української монахині сестри Теодосії Плахотнюк, яка власноруч виготовила цей вертеп з еко матеріалів. Елементи композиції, на якій можна розгледіти ліси українських Карпат і село Многопілля на Донеччині, де розташований скит, в якому авторка донедавна звершувала свій монаший подвиг, символічно відображають дух Різдва від Сходу до Заходу України.

Урочисте відкриття

Інавгурація виставки відбулося в неділю, 13 грудня 2020 року о 16:30 римського часу. Мистецьку програму з цієї нагоди організувало Посольство України при Апостольському Престолі, залучивши представників української громади Риму. Римляни та туристи матимуть можливість оглянути експозицію до неділі, 10 січня 2021 року. Завдяки підтримці меценатів вхід на виставку є безкоштовним.
Новини з Ватикану 11:00 Неділя 0 94 Короткі біографії святих, яких Папа Франциск канонізує 15 травня В неділю, 15 травня 2022 року, Папа Франциск відслужить на площі Святого Петра у Ватикані Святу Месу, на початку якої проголосить святими Католицької Церкви десятьох блаженних. Пропонуємо вашій увазі їх короткі біографічні довідки.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.