Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: На дорозі віруючого ніколи не повинно забракнути надії
15:02 Понеділок 0 258
10-01-2022, 15:02

Папа: На дорозі віруючого ніколи не повинно забракнути надії

Папа Франциск подякував за служіння зустрічі членам Асоціації святих Петра і Павла, які, серед іншого, допомагають паломникам у базиліці Святого Петра.
Про це пише Vatican News.

«Як же прекрасно бачити, що протягом цих півстоліття діяльності ви перейшли від того, щоби бути “почесною палацовою гвардією” до честі бути “на служінні” паломничаючого людства», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 8 січня 2022 року, з членами Асоціації святих Петра і Павла, щоби разом з ними скласти подяку Богові за 50 років діяльності згуртування.

Ця асоціація постала 1971 року рішенням святого Папи Павла VI з метою зберегти духовну спадщину та ідеали розпущеної роком раніше Палатинської почесної гвардії. Успадкувавши гасло цього військового формування «Стійко зберігаємо вірність наших батьків», членами асоціації є римські католики, які «прагнуть давати особливе свідчення християнського життя, апостольства та вірності Апостольській Столиці» (Статут, 1) через розмаїту діяльність культурного та харитативного характеру і через служіння, здійснюваного в базиліці Святого Петра у Ватикані та під час папських літургійних богослужінь.

Очі і серце Папи

Промовляючи до членів братства, Папа Франциск зауважив, що суть цих п’ятдесяти років історії передає назва часопису асоціації «Зустріч». «Завдяки вашому щоденному служінні ви стаєте ремісниками зустрічі, несучи в серці Ісусову ввічливість тим, хто входить до базиліки Святого Петра, потребує якоїсь підказки чи усмішки, щоби почуватися як удома», – сказав він, цитуючи слова святого Йоана ХХІІІ, який казав: «Я свої очі вкладаю у ваші очі, моє серце ставлю поряд з вашим».

Погляд у майбутнє

У цьому світлі Папа поділився кількома вказівками на майбутнє, аби це цінне служіння «й надалі залишалося свідченням для тих, кого зустрічатимете, в контексті, в якому ще відчуватимуться наслідки пандемії», які він підсумував словами: «Розпочнімо наново зі ще більшою людяністю, дивлячись на Ісуса з надією в серці».

За словами Святішого Отця, слід наново розпочати, зробивши пережите скарбом, зважаючи на те, що всі ми трішки змінилися, але завжди готові залишатися вірними. А змінилися ми всі, бо завдяки пережитому ми усвідомили, що «насправді вартісними в житті є людські стосунки». Погляд, зосереджений на Ісусі, є заохоченням свідчити віру «звіщаючи, що наше конкретне життя знаходить своє коріння в людській природі Ісуса», а тому краще пізнання Його життя, того, що Він сказав, як творив стосунки з іншими є «основою для того, щоби відкривати, як сьогодні жити по-людському». Врешті, на дорозі віруючого «ніколи не повинно забракнути надії», бо ми «прищеплені до Христа через Хрищення», в нас перебуває Його присутність, Його світло та Його життя.

«Ввіряю Марії, Вірній Діві, вас, дорогі члени асоціації, і ваших рідних, від яких ви забираєте трохи свого часу, щоби великодушно присвятити його Апостольській Столиці, й усіх дорогих вашому серцю людей», – сказав Папа, завершивши своє слово молитвою до Пресвятої Богородиці.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.