Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Італія: дієцезії відмовляються від інституту хресних батьків
14:01 Вівторок 0 307
11-01-2022, 14:01

Італія: дієцезії відмовляються від інституту хресних батьків

Єпископ дієцезії Мадзаро-дель-Валло, йдучи за прикладом інших італійських дієцезій, постановив призупинити присутність хресних батьків під час уділення таїнств християнського втаємничення.
Про це пише Vatican News.

«Інститут хрещеного батька чи матері втратив своє початкове значення, применшившись до чисто формальної літургійної присутності», – так єпископ Доменіко Маґаверо, Ординарій дієцезії Мадзаро-дель-Валло, що на італійському острові Сицилії, пояснює рішення призупинити присутність хресних батьків під час Хрещення, Миропомазання та християнського втаємничення дорослих.

Відповідний декрет, який набрав чинності 1 січня на трирічний випробувальний період, повторює те, що вже впроваджене в деяких італійських діцезіях. Згідно з документом, кандидата на отримання Святих Таїнств супроводитимуть батьки, або особи, що дбали про його релігійне приготування.

«Сьогодні хрещені батьки та матері перетворилися в малозначущі постаті. Вже більше не вибирається чоловіка або жінку з огляду на те, щоб вони були орієнтиром завдяки свідченню віри», – зазначив ієрарх, пояснюючи, що колись, особливо, в давній Церкві, це була дуже важлива постать. Але сьогодні не бракує випадків лицемірства, коли запрошують людей, далеких від віри та релігійного життя.

«Потрібно також підкреслити, що Кодекс канонічного права не вимагає присутності хресного батька чи хресної матері на богослужінні», – додав він.

Ділячись думками про те, чи в майбутньому може вдатися відновити роль хресних батьків, єпископ наголошує, що це залежить від нас. «Це ми – священики, єпископи та християнська громада – були співучасниками втрати сенсу цих постатей, не чинивши жодного спротиву. Коли ми помітили, що хресні батьки й матері перетворилися у фольклорні постаті, завданням яких дарувати подарунки, ми повинні були реагувати, щоби перемінити тенденцію. Ми ж нічого не зробили, а тепер повинні мати відвагу рішуче поставити крапку та наново розпочати із присутності катехитів і людей, які готують до Миропомазання та до таїнств християнського втаємничення», – сказав він, наголошуючи на необхідності належного цінування ролі цих людей. «А якщо завтра хтось хотітиме відновити постаті хресного батька чи матері з доктринальної та богословської точки зору, то чому б і ні, але потрібно надати їм справжнього довершеного сенсу», – додає єпископ Доменіко Маґаверо.
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 123 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.