Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 8 січня Церква згадує святого Северина Норицького, ченця
08:00 Субота 0 909
8-01-2022, 08:00

8 січня Церква згадує святого Северина Норицького, ченця

В історичних записах святий Северин (410–482) з’являється лише 454 року; діяв він на теренах сучасної Австрії. Про раніше його життя мало що відомо, і навіть біографія авторства Северинового учня, святого Евгіпія, не подає достовірних фактів.
Є ймовірність, що Северин походив із Італії й належав до знатного римського роду, представники якого обіймали керівні посади. Проте сам він своє походження тримав у таємниці. Духовне виховання отримав у східних пустельників, можливо, був учнем святого Антонія. Проте місійне покликання привело його в Норик.

Северин не тільки проповідував на майбутніх німецько-австрійських теренах (проповідував у околицях Відня, Зальцбурга, Клостернойбурга, Пассау, на берегах Дунаю тощо), а й піклувався про хворих, готував запаси для голодних, викуповував полонених. Він був підтримкою для людей і посередником між ворожими правителями, особливо в період остаточної руйнації Західної Римської імперії.

Майбутній святий підтримував стосунки з королем Одоакром, який був до нього прихильний, однак сам давав приклад покутного життя й аскези. Для розвитку християнської духовності й освіти засновував монастирі, зокрема в Фавіані, де й доживав віку. Вплив святого Северина на розвиток християнства на тих теренах був такий великий, що його вважають апостолом Австрії.

Зображають святого в чернечому вбранні, інколи як паломника. Атрибути – ангел, посудина з олією, палиця паломника, книга.

Покровитель Баварії, Австрії.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 07:30 Субота 0 2 349 22 січня – довільний спомин святого Вікентія Сарагоського, покровителя фермерів і виноробів Вікентій став дияконом наприкінці ІІІ століття, за часів святого Валерія, єпископа Сарагоси, й отримав доручення доглядати за бідними, проповідувати й керувати дієцезією. Про його випробування розповів християнський поет Пруденцій у книжці «Про вінці мучеників».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.