Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископи Колумбії: евтаназія ображає людську гідність і псує суспільний порядок
18:01 Четвер 0 275
5-08-2021, 18:01

Єпископи Колумбії: евтаназія ображає людську гідність і псує суспільний порядок

Коментуючи рішення конституційного суду країни, що розширює доступ до евтаназії, колумбійський єпископат наголошує на тому, що це обумовлюватиме свободу дій хворих людей. Натомість, належна підтримка та солідарність відвертають думку про те, щоби відбирати собі життя.
Про це пише Vatican News.

Своїм рішенням від 22 липня 2021 року Конституційний суд Колумбії розширив доступ до евтаназії тим пацієнтам, які страждають від невиліковної недуги або від рани, що спричиняє сильні страждання. Тобто, про евтаназію можуть просити також ті особи, які не перебувають на термінальних стадіях захворювання. На це відреагувала Єпископська Конференція Колумбії, поширивши заяву, в якій пропонують «деякі спостереження з метою причинитися до діалогу та спільного розпізнавання цінностей, якими повинно би керуватися суспільство».

Солідарність відвертає думку про самогубство

Ієрархи, насамперед, підкреслюють, що «важкі недуги чи термінальні етапи життя вимагають підходів з глибокою чутливістю та пошаною, бо йдеться про болючі ситуації, які випробовують особу в її цілості та вимагають, як ніщо інше, сповнення особистої свободи та підтримки з боку суспільства». Тому, перед обличчям «людської слабкості та беззахисності» потрібна солідарність, оскільки «взаємне піклування може послабити намір добровільно припинити своє життя».

Підтримка на різних рівнях

Але що це означає на практиці? У заувазі наголошується на слові «підтримка», вказуючи, насамперед, на необхідність гарантувати медичне забезпечення тим, які страждають від невиліковних недуг. Важливою є також фінансова та психологічно-соціальна підтримка сімей, у яких є така особа. Потрібна також відповідна медична підтримка у сфері терапії болю та пошана гідності кожного пацієнта. Згадується також «соціальна підтримка», необхідна для розвитку громадських чеснот на всіх рівнях суспільства, а також «афективна» підтримка всіх потребуючих.

«Братерська то солідарна спільнота, в дійсності, сповняється лише тоді, коли існує здатність здолати індивідуалізм та організувати наше життя навколо спільних цінностей», – пишуть ієрархи, зауважуючи, що якщо, натомість, людська автономність сприймається як «верховна влада самовизначення», то не вдасться збудувати суспільний порядок, «в якому можна по-справжньому почуватися близькими».

Гадані права і корозія суспільного порядку

У цій перспективі Колумбійська Єпископська Конференція наголошує на тому, що «евтаназія є глибокою образою гідності людської особи та сприяє корозії фундаментальних цінностей суспільного порядку». Розширення можливостей для її застосування не означає «сприяти гаданому праву», але піддавати «серйозній небезпеці найслабших і найуразливіших нашого суспільства, над якими тяжітиме можливе припинення їхнього життя, викликаючи сильне обумовлення здійснення їхньої свободи». Тому Церква закликає «відкривати кращі способи для пошани права на життя кожної особи та для зміцнення уз соціального братерства».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.